BlackBerry, 2017’de 850 bin ünite telefon sattı

0

BlackBerry, 2017 yılında toplamda 850 bin ünite telefon satışı gerçekleştirdi. Hedef, oldukça iddialı bir şekilde önümüzdeki yıllarda bu rakamın 10 milyona ulaştırılması.

BlackBerry’nin 2017 yılında tüm dünyada 850 bin adet akıllı telefon satışı gerçekleştirdiği kaydedildi. Söz konusu rakam, IDC’nin tanınmış araştırma uzmanı Francisco Jeronimo kaynaklı olarak aktarılırken BlackBerry CEO’su John S. Chen, markanın 50 ülkede 110’un üzerinde operatör tarafından sunulduğu satış kanallarındaki varlığından memnun. Hatta bunun gerçek satışlardan daha önemli olduğu ifade ediliyor, öyle ki BlackBerry Mobile’ın önde gelen isimlerinden Francois Mahieu tarafından, geçtiğimiz yıla ilişkin olarak, ‘görevin başarıyla tamamlandığı’ şeklinde bir yorum bile geldi.

Hedef yüzde 3-5 aralığında pazar payı…

Öte yandan Mahieu, BlackBerry için sorunun bir bölümüyle ilgili olarak, potansiyel müşterilerin Android tabanlı modeller sunduklarından haberleri olmamasını gösteriyor. Bu yönde bazı eğitici çalışmalar yapılacağının altını çiziyor. Ayrıca aynı isim, firmanın premium sınıfı olarak da gösterilen ve temelde 2500-3000 TL üzerinde fiyatlara sahip cihaz kategorisinde pazar payında yüzde 3-5 aralığına ulaşacağını iddia ediyor. Bununla birlikte söz konusu pazar payı için yılda yaklaşık 10 milyon adetlik satış rakamına ulaşılması gerekli, itiraf etmek gerekiyor ki bu hedef şu an pek olası görülmüyor.

Uzun süredir sesi soluğu çıkmayan BlackBerry, yeni sürprizler peşinde olabilir mi? Bunu zaman gösterecek…

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın