Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiBlackBerry 10.3.2 güncellemesi yayınlandı

  BlackBerry 10.3.2 güncellemesi yayınlandı

  Porsche-Design-P9983-from-BlackBerry-IMAGE-2BlackBerry marka akıllı telefonlar için en son yazılım güncellemesinin dağıtımına başlandı. BlackBerry 10.3.2.440 kodu ile yayınlanan 369 MB dosya boyutuna saihp güncelleme, işletim sistemine yeni özellikler kazandırırken hata düzeltmeleri de içeriyor.

  Yazılımın güncellemesi için BlackBerry marka cihazların Ayarlar bölümünde yer alan Yazılım Güncelleme kısmının kontrol edilmesi gerekli, model kodlarına göre aşama aşama gerçekleştirilen bir dağıtım olduğundan cihazlara aynı anda gelmeyeceğini belirtelim. Güncellemeyi Wi-fi üzerinden gerçekleştirmeniz tavsiye ediliyor. Peki yeni işletim sistemi güncellemesi ne gibi yenilikler içeriyor.

  1032Öncelikle güncelleme, bir tür ara güncelleme özelliğine sahip. Bu nedenle çok köklü değişim ve düzeltmeleri içermiyor. Ancak kamera ve kullanım tabanında bazı yeniliklerin geldiği görülüyor. Örneğin kamera için yüz takibi özelliği geliştirildi, hareketli anlarda gerçekleştirilen video kaydı ve fotoğraf çekimleri için ortaya çıkabilecek bulanık görüntü sonuçları yazılımsal geliştirmelerle azaltıldı.

  Öte yandan Toplantı Modu adlı yeni özellik ile takvim üzerinde belirtilen tarih ve saatlerde BlackBerry cihazının sesi otomatik olarak kapatılıyor. PC bağlantısında bilgisayar ekranında daha anlaşılır görüntülerle karşılaşılıyor. Diğer öne çıkan özellik ise güvenlik temelinde. Örneğin kayboldu ya da çalındı, cihaz yüksek ses çıkarıyor. Yeniden bulunduğunda bu sesi kapatabilmek mümkün oluyor. BlackBerry cihazlarda kararlılığın artırıldığı ve uygulama açılma sürelerinde hızanma olduğu bilgileri ise güncelleme sonrasında diğer rapor edilen detaylar arasında.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN