Bixby evin her yerine geliyor!

0

Samsung’un akıllı asistanı Bixby artık daha fazla üründe yer alacak. Bixby destekli yeni ürünler CES 2018 fuarında duyuruldu. Galaxy S8 ailesi ile tanıtılan sesli asistanı, CES 2018’de duyurulan yeni ürünlerle birlikte buzdolabı, çamaşır makinesi ve klima gibi ürünlede de yer alacak. Bu sesli asistanı bu tip ürünlerde ne işe yarayacak?

Beyaz eşyalara Bixby geliyor!

Samsung ile beraber birçok firmanın iyiden iyiye Nesnelerin İnterneti teknolojisine uyum sağlayan ürünler sunduğunu gördük. İnternete bağlanabilen ev eşyalarına sesli asistanlar da dahil olmaya başladı. Çok sayıda marka, Amazon’un Alexa’sını tercih ederken, Samsung tabii ki kendi asistanı Bixby ile yoluna devam ediyor.

Bixby ile buzdolabı veya çamaşır makineniz ile konuşmanız ve onlara komutlar vermeniz mümkün. Örneğin buzdolabına içerisindeki ürünlerin son kullanma tarihlerini sorduğunuzda, Bixby bunu anlayacak ve ekrana farklı yiyeceklerin en son ne zaman tüketilmesi gerektiğini gösterecek. Bir başka Bixby destekli ürün olan klimaya ise “Burası biraz sıcak oldu” derseniz, hemen size “Klimayı açayım mı?” diye yanıt veriyor.

Cevap bırakın