Bitcoin ATM sayısı 5 bini aştı

0

Dünya genelinde Bitcoin işlemlerinin yapılabildiği ATM sayısı 5 binin üzerine çıktı. İşte detaylar…

En popüler kripto para biri olan Bitcoin, hızla genişlemeye ve hacmini artırmaya devam ederken Bitcoin ATM’leri de aynı şekilde büyümeye devam ediyor. Bitcoin, 2013 yılından bu yana hayatımızın önemli bir parçası olma yolunda ilerliyor. Çok büyük bir hacme sahip olan kripto para birimi, dünya genelinde yaygınlığını her geçen gün artırırken aynı zaman ATM’leri ile gündeme gelmeye devam ediyor.

Bu kapsamda halihazırdaki Bitcoin ATM’si sayısının 5 binin üzerine çıktığı belirtildi. Ayrıca bir başka bilgi de aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 70’den fazla ülkede Bitcoin ATM’si olduğu şeklinde. ATM’ler sayesinde kullanıcılar Bitcoin alım ve satım işlemlerini kolayca gerçekleştirebiliyor. Bunun yanında isterlerse kendi para birimlerinde para çekme imkanları da bulunuyor.

Diğer yandan Bitcoin ATM’si sayısının artmaya devam etmesi ve daha fazla ülkede etkin hale gelmesi bekleniyor. Bu gelişime katkı sağlayan bir takım faktörlerin olduğunu da söylemek yanlış olmaz.

Yeni ortaklıklar Bitcoin ATM sayısını artırıyor

Bitcoin ATM’lerinin bu kadar yaygın bir hale gelmesinde elbette ki yeni ortaklıkların katkısı büyük. DigitalMint ile Circle K arasında yapılan son ortaklık ise durumu açıklayan en son örneklerden sadece biri.

Cevap bırakın