Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımBisiklet Sporuna Yorum Katan Üç Model

  Bisiklet Sporuna Yorum Katan Üç Model

  Bisiklet sezonu açıldı. Farklı markalar ve modeller bisiklet tutkunları için çoktan üretime geçti. Dağ, sahil kenarı ya da şehri pedalla arşınlamaya hazır mısınız? Size üç farklı model ve üç farklı bakış açısı sunuyoruz.

  BMW M CRUISE BIKE
  BMW Cruise M
  Almanların otomobil konusunda ne kadar üretken ve girişimci olduğunu bilmeyen yoktur. Aynı şekilde bisiklet geliştirmek de Almanlar için adeta kökü geçmişe dayanan bir ata sporu. BMW, Cruise M bisikletini geliştirirken M serisi otomobillerinin adrenalin ve performans hislerine odaklanmış. Daha az yorulmanız ve daha çok yol alabilmeniz için geliştirilen Cruise M özellikle dağ bisikleti olarak geliştirildiği için bu tarz zorlu etaplara daha uygun bir model. Cruise M’in ve doğal olarak da BMW’nun iddialı olduğu bir alan da vites geçişleri. Birçok bisiklette vites geçişleri ya serttir ya da kendini hissettirir. Cruise M bu konuda Alman mühendisliğinin bir getirisi olarak çok yumuşak geçişler sunuyor. Aynı şekilde virajlı yollar için düşünülen didon sistemi daha kıvrak hareket etmenize yarayacak. Hem yolda hem de arazide maksimum güvenlik sağlayan Run Flat teknolojisi, entegre edilen yansıtıcı şeritler sayesinde başkaları tarafından görülmeyi kolaylaştıran reflektörler, her durumda ideal hareket özgürlüğü ve esneklik için FLAT yatay yüzeyli sele, maksimum sürüş verimliliği ve hakimiyeti için esnek sele pozisyonları bisikletin gelişmiş özellikleri arasında. BMW Cruise M bisikletler Kosifler Oto showroomlarında KDV dahil 1.470 Euro’dan satışa sunuluyor.

  tn-photo-verge-s27h_0

  Tern Verge S27
  Tern Verge S27 katlanabilir bir bisiklet. Katlanabilir bisikletler özellikle Avrupa’da İngiltere gibi düzlüklerin çok olduğu şehirlerde yaygın olarak kullanılıyor. Bu tarz şehirler raylı sistem başta olmak üzere birçok toplu taşımayı bisikletler için uygun hale getiriyor. Dolayısıyla katlanabilir bisikletlerin önemi de burada çıkıyor. Uzun yol için özel olarak tasarlanan bu modeli trene ya da otobüse koyup yola devam etmeniz mümkün. Katlanan bisikletlerin yarattığı güvensizlik hissine karşın firma özel iki patent almış. OCL ismindeki teknoloji sayesinde 50 mikron derecesinde hassas kaynak yapılıyor ve ortaya bugüne kadar ki en sağlam katlama özelliği doğuyor. Gelelim diğer ilginç özelliklere… Öncelikle zor durumlarda kaldığınızda seleniz pompaya dönüşüyor ve lastikleri şişirebiliyor. Lastik dertlerine karşı pratik bir çözüm. Bir diğer önemli konu da dinamo sistemi. Hareket halindeyken farlarınızı şarj eden dinamo sistemi çok gelişmiş olduğu için size ek bir yük bindirmiyor. 1900 dolara satın alınan S27’yi www.ternbicycles.com sitesinde inceleyebilirsiniz.

  bosch

  Bosch elektrikli bisiklet serisi
  Elektrikli bisiklet ilginç bir birleşim. Bisikletin kas gücüne dayanan kendine has güzelliği ile motosikletin özgürlüğünü birleştiren elektrikli bisiklet kavramını en iyi geliştiren markalardan biri Bosch. Bisikletlerin testine geçmeden önce neredeyse 90 derecelik dik bir yokuşu sürekli inip çıkan insanları gördüğünüzde önce inanamıyorsunuz. Pedal çevirerek nasıl bu kadar kolay tırmanmak mümkün olabilir? Öncelikle elektrikli destek sisteminin düşükten yükseğe ayarlanabildiğini belirtelim. Desteği en düşüğe aldığınızda klasik tarza yakın bir bisikletiniz olacak. Desteği yükselttiğinizde ise siz bir pedal çevirdikçe sistem adeta gücü birkaç kat yükseltecek ve size kolaylık sağlayacak. Performans serisi modellerde bisikletin 25-40 km sürate ulaşması an meselesi. Açıkçası çok kolay bir şekilde bu hızlara çıktığınız için belirli bir süre alışkanlık sağlamış olmalısınız. Sonuçları son derece tatminkâr olan elektrikli bisiklet, belki de bu sporunun özüyle çelişebilen tartışmalar doğurabilir. Ancak bu tarz bisikletin çok daha geniş yaş kitleleri tarafından çok daha uzun mesafelerde kullanılabiliyor olması bildiğimiz bisiklet kavramını genişletiyor. Olaya bu gözle bakmak gerekli diye düşünüyoruz. Bosch’un başka markalara da bu aksamı sunduğunu biliyoruz.

  Siz de scooter’dan dağ bisikletine farklı modellere bakmak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN