Bisiklet bilgisayarı Xplova X5 ile tanışın

0

xplova-x5-2

Tayvan merkezli PC şirketi Acer’ın sahibi olduğu Xplova, bisikletçiler için geliştirdiği GPS cihazları ile biliniyor. Garmin ve birkaç diğer marka ile birlikte bu alanda kendine has bir yere sahip. Yeni modelleri ise X5 ise 21 Nisan 2016 tarihinde, ABD’nin New York şehrinde duyuruldu. Klasik GPS cihazlarından farklı bir konumda yer alan aygıt, inovatif özellikleri ile dikkat çekti.

Buna göre Xplova X5’te GPS ünitesine ek olarak kalp ritmi ölçen sensör ve bir de video kamera bulunuyor. Konum ve performansa dair verileri toplayan aygıt, bunu Xplova web sitesi üzerinden bir rekabet aracına dönüştürüyor. Kullanıcılar, burada diğer Xplova ürün sahiplerinin istatistiklerine erişip kendilerini sınayabiliyorlar. Bu konuda çok sayıda sosyal ağ ve başka ilginç gruplar olduğu da biliniyor.

xplova-x5

Xplova X5’in video özelliği ise kısa kayıtlar şeklinde gerçekleştirilebiliyor. IPX7 sertifikasına sahip olan aygıt, su ve toza karşı da dayanıklı bir yapı sergiliyor. Son bir detay olarak klipsleri yardımıyla bisiklete takılarak kullanılıyor. Pratik bir arayüze sahip olduğu görülüyor.

Bu ilginç aygıtın bisikletlerin yoğun olarak dışarıya çıkartılacağı 2016 yaz sonuna doğru satışa sunulacağı açıklanırken gerek ABD gerekse diğer pazarlar için fiyat ve bulunabilirlik bilgileri duyurulmadı.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın