Biraz tanıdık ama ‘yeni’ akıllı telefon: SikurPhone XZ1

0

Niş telefonları ile tanınan akıllı telefon üreticisi Sikur, yüksek güvenlikli yeni modellerini duyurdu. İşte detaylar…

Sikur, Sony donanımına dayalı yeni ‘yüksek güvenlikli’ akıllı telefon modelleri SikurPhone XZ1’i tanıttı. Ayrıca SikurPhone XA2 de lanse edildi.

2015’te hack’lenmeye karşı ekstra önlemler sunan GranitePhone ile dikkat çeken Sikur, bu kez yine benzer özellikteki modellerle kamuoyunun karşısına çıkıyor. Cihazlarda tasarım ve donanım açısından Sony markasının 2017 tarihli Xperia XZ1’ini odağa alan SikurPhone XZ1’de ayrı bir uygulama mağazası ve kripto paralar için dijital cüzdan bulunuyor. Uygulama mağazasında yer alan uygulamaların ‘dikkatle’ kontrol edilmiş olduğu kaydediliyor. Söz konusu akıllı telefon temelde Sony’nin önceki yıl tanıtılan akıllı telefonlarını donanım tarafında ele almış olabilir, ancak fiyatlandırma çok daha yüksek. Bunun nedeni, bu tip cihaz yapılarının kripto para ticaretiyle uğraşanlar, işletmeler, vb için sunuluyor olması. Mümkün olduğunca güvenli telefonlar özetle.

Tanıdık özellikler ama yüksek güvenlik…

Donanım ise tanıdık; 5.2 inçlik ekran, Snapdragon 835, 4 GB RAM, 64 GB dahili depolama, 19 megapiksel arka kamera ve 13 megapiksel ön kamera var. Bir diğer model olan SikurPhone XA2’de ise Snapdragon 630, 3GB RAM, 5.2 inç ekran, 32 GB depolama, 23-megapiksellik arka kamera ve 8 megapiksellik ön kamera mevcut.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın