Bırakın elektronik aletleriniz “suya” düşsün!

0

Afrika’dan gelen sıcak hava dalgasının etkisiyle yaz kendisini iyice hissettirmeye başladı. Haliyle deniz sezonunu da açtık. Ancak sıcak yaz günlerinde, plajda veya havuzda güneşlenirken yanımızda bulundurduğumuz elektronik cihazlarımızı yazın olumsuz etkilerinden, kumdan ve özelikle deniz suyundan korumamız gerekiyor. Su geçirmeyen ürünler sayesinde ise artık endişelenmeye gerek kalmıyor! Media Trend okuyucuları için bu hafta su geçirmeyen ve yaz tatilinizi daha keyifli hale getirecek teknoloji ürünlerini araştırdım.

Her yerde müziğin keyfini çıkarın

JBL Flip 4: Yaz deyince benim ilk aklıma gelen deniz, kum güneş üçlüsü. Bu muhteşem üçlüye eşlik edecek ve yaşadığım anı daha keyifli kılacak güzel bir müzik de olmazsa olmazlarım arasında. Özellikle plajdayken uzun uzun denizi izleyip, kulağımda kulaklık en sevdiğim müzikleri dinlemeye bayılıyorum. Sevdiğim şarkılara ayaklarımla eşlik ediyor, ortam uygunsa hızımı alamayıp dans etmeye başlıyorum. Bazen hızımı alamayıp, 80’lerde kasetçalarlarını omuzlarına koyarak müziğin keyfini çıkaran insanlar misali ben de hoparlörümü yanıma alıp, denize girmek istiyorum. JBL’in waterproof özellikli, suya dayanıklı ürünleri ile bu artık mümkün. Elinizde bluetooth hoparlörünüz denize ya da havuza girip, arkadaşlarınızla oldukça eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.
JBL’in özellikle Flip 4 model bluetooth hoparlörü, hem su geçirmez hem de ses kalitesi oldukça iyi. Tüp şeklinde bir tasarıma sahip olan bu hoparlör, hem çok şık hem de oldukça iyi bir malzemeden yapılmış. Gövde kauçuk ve iyi kalite olduğu anlaşılan bir kumaştan yapılmış. Daha rahat taşımak için de bileğe sarılan bir kordon bile var. Bu sayede rahatlıkla hoparlörünüzü taşıyabiliyorsunuz.

Flip 4’ün üstünde dört düğme var. Bluetooth eşleştirme, ses seviyesini yukarı ve aşağı kaydırma ve oynatma için bir düğme. Üçgen oynat düğmesinin ise üç görevi var; iki kez basıldığında bir kez basıldığında durur. İsterseniz uzun basasrak Siri’yi veya Google’ın asistanını doğrudan hoparlörden çağırmak için oynat düğmesini de etkinleştirebilirsiniz. Harika, değil mi? Bu özelliği, JBL uygulaması kullanılarak etkinleştirebilirsiniz

Hoparlörün arkasında iki düğme var. Bu düğmeler sayesinde harika bir plaj partisi yapabilirisiniz. Bu düğmelerin biri güç için diğeri daha fazla JBL Flip 4’e hoparlör bağlamak için. Upuzun bir sahil düşünün… 100 hoparlörü birbirine bağlayarak, tüm sahil boyunca Guiness rekor denemesi bile yapabilirsiniz.

Ürün özellikleri:
Bluetooth versiyon: 4.2
Support: A2DP V1.3, AVRCP V1.6, HFP V1.6, HSP V1.2
Transducer: 2 x 40mm
Output power: 2 x 8W
Frequency response: 70Hz – 20kHz
Signal-to-noise ratio: ≥80dB
Pil tipi: Lithium-ion polymer (3.7V, 3000mAh)
Pil şarj süresi: 3.5 saat @ 5V1A
Müzik çalma süresi: 12 saatin üstüne çıkıyor
Ağırlık: 515g
Ölçüler: (H x W x D)68 x 175 x 70 (mm)

Su altının güzelliklerini keşfedin

Fujifilm FinePix XP120 Su Geçirmez Dijital Kamera: Akıllı telefonlar piyasaya ilk çıktığı günden bu yana fotoğraf makineleri ve kameraların satışında oldukça sert düşüşler yaşanmaya başladı. Ancak su geçirmez özelliği olan ve daha profesyonel olan ürünlere halen talep oldukça yoğun. Her ne kadar Instagram fotoğraflarımız için cep telefonlarımız yeterli olsa da, tatilde en güzel fotoğrafları çekmek için suya dayanıklı kameralar hala favorim.

FinePix XP120, su altında ve zorlu koşullarda fotoğraf çekmek istediğinizde imdadınıza yetişiyor. Tamamen yağ içine daldırılmış ve yoğun hava koşullarına dayanabilen ve tamamen su geçirmez bir dijital kamera olarak öne çıkıyor. Yapılan testlerde de olumlu yönde yorumlar almış. Telefonunuzla çekemeyeceğiz fotoğrafları bu rengarenk kamerayla çekip, Instagram’da benzersiz fotoğraflar paylaşabilirsiniz. Dilerseniz fotoğraflarınızı Instax Share-SP-2 Fotoğraf Yazıcısı’na aktarıp, basabilir ve tatil anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Suda da giyilebilir teknolojinin imkalarından yararlanabilirsiniz

Su sporları aksesuarları ile tanıdığımız Speedo markası, çağın getirdiği teknolojileri önemli iş birlikleri ile taçlandırıyor. Marka aynı zamanda mayolarında kullandığı NASA teknolojisi dopingi ile başta Michael Phelps başta olmak üzere pek çok yüzücüye rekor kırdırdı! Giyilebilir teknoloji alanında da girişimleri olan Speedo, Misfit ve Garmin’le yaptığı iş birlikleriyle sporcu performansını ölçmeye yarayan çözümler de geliştiriyor. Örneğin Misfit tarafından üretilen Speedo Shine 2 bileklikle yüzme performansınızı takip edebilir, Speedo On üzerinde verilerinizi saklayabilirsiniz.
Oldukça şık bir tasarıma sahipp olan Speedo Shine 2 öncekinden daha ince bir görünüme sahip ve daha ayrıntılı bilgi alabileceğiniz bir dizi özellikle birlikte gelmiş. Bu akıllı bileklik ile havuzda yüzme performansınızı ölçebilir, uyku sağlığınızı takip edebilir, yürüyüş, koşu, bisiklet sürme gibi aktivitelerinizi de izleyebilirsiniz.

Cevap bırakın