Bir siber güvenlik kuruluşu kurumsal bilgi güvenliğinde 2020 öngörülerini açıkladı

0

Bilgi güvenliğine yaklaşımda önemli değişiklikler öngören Forcepoint, önümüzdeki yıl için işletmelerin siber güvenlik konusunda odaklanması gereken noktaları belirtti…

Siber güvenlik kuruluşu Forcepoint, siber güvenlikten sorumlu üst düzey yöneticiler (CISO) için siber güvenlik öngörülerini ve odak noktalarını duyururken çeşitli tavsiyelerde bulundu.

Bilgi güvenliği departmanları işin ortağı olacak

Forcepoint’in raporundaki eğilimlere göre son kullanıcıdan uygulama geliştiriciye, kurum içi sistemlerden buluta kadar tüm hibrit bilişim ortamlarında BT güvenliği departmanları, tüm işin bir ortağı olarak konumlandırılarak süreçleri hızlandıracak.

Kimliklendirmenin önemi son dönemde arttı

Yeni nesil güvenlik duvarlarının (NGFW) rolünün değiştiğini vurgulayan rapor, artık SaaS güvenlik hizmetleri için güvenlik duvarlarının birer bağlanabilirlik bileşeni olacağını, uygulama filtreleme ve tehdit önleme yeteneklerinden faydalanılabileceğini işaret ediyor. Forcepoint’e göre, siber güvenlik uzmanları, az sayıda kullanım senaryosu sunan uç nokta bazlı ağ güvenliğindeki çözümleri de baştan değerlendirmeliler. SaaS tabanlı güvenlik ve veri koruma çözümlerine bağlı entegre uç noktalar oluşturmak, varlık yönetim çalışmalarını hem basitleştirecek hem de güçlendirecek.

Arka kapı saldırılarına dikkat!

Arka kapı saldırılarına karşı önlem alırken, ilk aşamada açıkların kasıtlı oluşturulup oluşturulmadığını anlamak gerekiyor. Yakın zamanda gerçekleşen siber güvenlik açıklarına bakıldığında, kripto para ile veri fidyeciliğinden başlayan kişisel düzeyde saldırılardan, devletler düzeyinde kritik veri hırsızlığına uzanan geniş bir kapsam söz konusu.

Cevap bırakın