Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiBir santimden ince OLED panel ile tanışın

  Bir santimden ince OLED panel ile tanışın

  lg-wallpaper-displayOLED TV’ler kontrast oranları ve renk seviyesi gibi çeşitli algoritmalarda şimdiye kadar ulaşılan en iyi görüntü seviyesini temsil ediyorlar. Buna karşın hala tüketici için pahalı bir sınıfta yer almaktalar ve çok geniş bir ilgi düzeyiyle de karşı karşıya değiller. Buna karşın OLED teknolojisine yönelik bir takım gelişmeler de yaşanmıyor değil. İşte bunlardan biri de Güney Kore menşeili tüketici elektroniği şirketi LG’den geldi. Şirket, 0.97mm kalınlığındaki OLED TV panelini kendi ülkesinde düzenlenen bir etkinlikte lanse etti.

  1363982142289Wallpaper TV olarak adfedilen yeni teknoloji, 55 inç ekran boyutuna sahip ve manyetik üzerine yapıştırılıp çıkartılabiliyor. Ayrıca bu özel ekran yapısı, oldukça düşük seviyedeki ağırlığıyla da dikkat çekiyor.

  LG Display tarafından geliştirilen 1 santimden ince ekran formu, şirketin OLED teknolojisi konusundaki iddiasını açıkça gözler önüne seriyor. Geliştirilen OLED panele dair herhangi bir fiyat veya satış tarihi paylaşılmadı yani söz konusu modelin teknoloji mağazalarında yer alıp almayacağı da henüz bilinmiyor. Ancak son kullanıcının hedeflendiği bir model olduğu tahmin edilmiyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN