PS4 oyuncusunun sahip olması gereken oyunlar

0

Özellikle yeni PlayStation 4 sahipleri için hazırlamış olduğumuz bu listede bir PS4 oyuncusunun mutlaka sahip olması gereken oyunları sıraladık. Her biri PlayStation’a özel olan bu beş oyun Sony PlayStation’ın exclusive oyun kalitesini sonuna kadar yansıtıyor.

Uncharted: The Nathan Drake Collection

Bu paket aslen PlayStation 3 için geliştirilmiş olan Uncharted serisinin ilk üç oyununu barındırıyor. Eğer önceden bir PlayStation 3 sahibi değilseniz ve Sony’nin mükemmel exclusive oyun dünyasına ilk kez adım atıyorsanız bu paketi mutlaka edinmelisiniz. İçerisinde birbirinden heyecanlı üç oyun bulunmakta. Drake’s Fortune, Among Thieves ve Drake’s Deception. Nathan Drake’in dördüncü oyuna kadar olan tüm macerasını görmek istiyorsanız Uncharted: The Nathan Drake Collection doğru adres olacaktır. Sadece üçüncü oyunu Türkçe seslendirme ve Türkçe altyazı desteği ile çıkan serinin diğer ilk iki oyunu da yine Türkçe seslendirme ve altyazı ile gelecek. Üstelik PS3 versiyonunun aksine 1080p çözünürlük ve 60 FPS desteği de sunuyor.

uncharted-the-nathan-drake-collection-listing-thumb-01-ps4-us-20may15

The Last of Us Remastered

PlayStation 3’ün en iyi oyunlarından birisi olarak kabul edilen The Last of Us, tıpkı listemizin ilk üyesi gibi daha önce PlayStation 3’e sahip olmayan kullanıcıların mutlaka edinmesi gereken oyunlardan birisidir. The Last of Us’da hızla yayılan bir hastalık sonucu zombileşen insanların kol gezdiği çürümüş bir dünyada hayatta kalmaya çalışan Joel ve Ellie’nin macerasına tanık oluyoruz. Tıpkı Nathan Drake Collection gibi 1080p ve 60 FPS desteğiyle çalışan The Last of Us Remastered ayrıca Türkçe Altyazı desteğine de sahiptir.

last-of-us5

Bloodborne

Oyun dünyasının en ünlü serilerinden birisi olan Souls serisinin PlayStation 4’e özel ilk çıkartması olan Bloodborne, serinin müdavimlerine ve aynı zamanda seriye daha önce hiç adım atmamış oyunculara müthiş bir deneyim yaşatmıştı. En son çıkan The Old Hunters içeriği sayesinde de yine çok sağlam bir oyuncu kitlesine ulaşan Bloodborne hala büyük bir kitle tarafından online oynanmakta. Uzun bir süre başından kalkamayacağınız ve etkisinde kalacağınız bir oyun istiyorsanız, Bloodborne tam size göre bir oyun.

bloodborne

inFamous Second Son

PlayStation 4’e çıkan ilk oyunlardan birisi olan Second Son, PS3’te de oldukça beğenilen inFamous serisinin üçüncü üyesi olarak karşımıza çıkıyor. Tamamen Türkçe seslendirme ve altyazı desteği ile gelen Second Son’da koca bir şehri özel güçlerimizle talan ediyor veya dilersek koruyabiliyoruz. Ana karakter Delsin Rowe’un iyi ve kötü arasındaki ince çizginin hangi tarafında kalacağını belirlediğimiz Second Son günümüzde popülaritesini hala korumakta.

second-son-box-art

Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu

PlayStation 3’te yakaladığı müthiş başarıdan sonra PlayStation 4’e de Nathan Drake Collection ile gelen Uncharted serisinin son oyunu Bir Hırsızın Sonu serinin en iyi oyunu olarak kabul ediliyor. Mükemmel animasyon kalitesi ve atmosferi ile gönüllere taht kuran Uncharted 4 tıpkı ilk üç oyun gibi tamamen Türkçe seslendirme ve altyazı ile birlikte geliyor. Nathan Drake’in macerasını sonlandırdığımız Bir Hırsızın Sonu ayrıca çoklu oyuncu modu açısından da günümüzde oldukça popüler durumda. Oyunun hikaye modunu bitirseniz bile çoklu oyuncu modunda saatlerinizi harcayacağınızın garantisini veriyoruz.

uc4

Ratchet and Clank

Insomniac’ın ilk olarak PlayStation 2 platformunda başlattığı bu harika seri yenilenmiş hali ile PlayStation 4 çıkartmasını da yaptı ve oldukça beğenildi. Ratchet ve Clank’in macerasının başlangıç noktasını biz oyunculara anlatan ve aynı zamanda oyunun filmi ile de paralel ilerleyen bu oyun, PlayStation evreninin vazgeçilmez serilerinden birisine adım atmanızı ve güzel bir serüvene katılmanızı sağlıyor.

ratchet-and-clank-screenshot-02-psv-us-10jun15

Cevap bırakın