Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Satın Alma RehberiBir kadının cebinde ne var?

  Bir kadının cebinde ne var?

  Woman texting on the phone

  Başlık sizde yeterince merak uyandırdıysa cep’ten kastımızın cep telefonları olduğunu baştan söyleyelim. Evet, cep telefonları artık günlük yaşantımızın vazgeçilmez bir parçası. Hatta sabah gözümüzü açtığımız andan itibaren hayatımıza girmeye başlıyor. Eskilerin çalar saatleri yerini mobil telefonların alarmına bıraktı bile. Artık uyanır uyanmaz saati öğrenmek için kol saatine değil, telefonlarımızın ekranlarına bakıyoruz. Peki, cep telefonları neden hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi? Sadece ‘alo’ demeye yarayan telefonlar, bugün çok daha akıllandı. Akıllı, çünkü fotoğraf makinelerini aratmayacak kalitede fotoğraf çekiyor. Akıllı, çünkü sahip olduğu işlemciyle bilgisayardan geri kalmayacak performansta çalışıyor. Akıllı, çünkü sosyal medya aracılığıyla sevdiklerinize erişmenizi ve paylaşımlarda bulunmanızı sağlıyor. Burada bir diğer önemli kavram ise çeşitli uygulamalarla mobil telefonlarınızı bir eğlence dünyasına çevirebiliyor olmanız. Android, iOS ya da Windows Phone işletim sistemine sahip akıllı telefonunuz ile en iyi yemekleri pişirebilir, kilo verebilir, makyaj tekniklerinizi geliştirebilir ya da artistleri aratmayacak güzellikte fotoğraflar çekebilirsiniz. Kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? Buyrun, biz kadınları en çok cezbeden mobil uygulamalara birlikte göz atalım…

  Cep telefonunuz ile yemek pişirin
  Biz kadınlar evde en çok mutfakta vakit geçiriyoruz. Yemek yapmaya da bayılıyoruz. Peki, her zaman alışılmışın dışında farklı tarifleri denemek ister misiniz? O zaman size Android ve iOS platformları üzerinde çalışan Allrecipes Dinner Spinner uygulamasını tavsiye ediyoruz. Bu uygulama sayesinde 30 milyonun üzerinde kullanıcının girmiş olduğu yemek tariflerine, fotoğraflarıyla birlikte ulaşabilirsiniz. Binin üzerindeki yemek tarifinin videolarını izleyebilir ve kademe kademe nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Uygulamanın en dikkat çekici özelliği kendinize bir Tarif Kutusu oluşturabiliyor olmanız. Tamamen size özel olan bu kutuda en beğendiğiniz tarifleri saklayabilirsiniz. Aynı zamanda yemeklerin pişme süresi, hazırlanışında lazım olan malzemeler, adım adım nelerin yapılması gerektiği gibi verileri de girmeniz mümkün.

  Hangi renk bana daha çok yakışır?
  Kadınların güzellik ürünleri alanında istekleri ve merakları hiç bitmez. Hepimiz de farklı gözükmek için zaman zaman kendimizle ilgili bazı değişikliklere gitmek isteyebiliriz. Kadın ve değişiklik denildiğinde hiç şüphesiz ki akla ilk saç rengi geliyor. Hair Color Booth uygulaması sayesinde kuaföre gitmeden önce hangi rengin size daha çok yakışacağını seçebilirsiniz. Bu uygulamada öncelikle kendi fotoğrafınızı çekiyorsunuz ve uygulamayı açıyorsunuz. Sonra istediğiniz saç rengini kendi fotoğrafınız üzerinde deniyorsunuz. Ve hangi rengin size yakışacağını önceden görebiliyorsunuz. İsterseniz sarının mı, kızılın mı yoksa kumralın mı size daha çok yakıştığını Facebook ve Twitter üzerinden arkadaşlarınızla paylaşır ve onların da yorumlarını alabilirsiniz.

  ‘Spora gidemedim’ artık bir bahane!
  Evet, biz kadınların en büyük dertlerinden biri de forma girmek isteyip aynı anda spora gidecek vakit bulamamak… Dünyanın en iyi spor malzemeleri markalarından Nike’ın mobil uygulaması Nike Training Club ile bu sıkıntı artık ortadan kalkıyor. Nasıl mı? Uygulamayı cep telefonunuza indirdikten sonra öncelikle kendinize, 100’den fazla Nike eğitmenleri tarafından girilmiş bir egzersiz seçiyorsunuz. Ardından da kendi seviyenizi başlangıç, orta ve ileri seçeneklerinden birini seçerek belirliyorsunuz. Uygulama da size ona göre farklı egzersiz seçenekleri sunuyor. 15, 30 ve 45 dakikalık egzersizleri nerede olursanız olun, bu uygulama ile yapabilmeniz mümkün. Bütün egzersizler videolarla birlikte size sunuluyor. Aynı zamanda sizi motive tutmak için sesli rehber de mevcut.

  Fotoğrafta nasıl çıkmışım?
  Kadınlar her zaman güzel gözükmek isterler. Güzel gözüktüklerini de fotoğraflarla ortaya koymak isterler. Son zamanlarda ortaya çıkan selfie trendi kadınlar için neredeyse biçilmiş kaftan. YouCam Perfect uygulaması tamamen selfie fotoğrafları düzenlemek için geliştirilmiş. Bu uygulama ile yüzdeki kırışıkları gidermekten göz altı şişliklerini düzeltmeye kadar pek çok güzelleştirme aracını kullanabilirsiniz. Gerçek zamanlı olarak yani çekim anına fotoğrafınıza hazır efektlerden uygulayabilirsiniz. Son olarak da çektiğiniz, düzenlediğiniz, efekt verdiğiniz fotoğraflarınızla bir kolaj oluşturabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN