Bir ilk: Lenovo’dan katlanabilir ekranlı notebook [Prototip ürün]

0

Şu an için prototip durumundaki katlanabilir ekranlı notebook modelinin 2020’de satışa sunulması bekleniyor. İşte detaylar…

2018 yılında ardından CES 2019’da verdikleri güçlü işaretlerin ardından Huawei, Samsung gibi öncü üreticilerin İlk katlanabilir ekranlı akıllı telefon modellerinin kamuoyu üzerindeki etkisi devam ederken ilk katlanabilir notebook da tanıtıldı.  Lenovo tarafından ABD’deki Accelerate 2019 etkinliği kapsamında sunulan model, sınırlı bilgiyle geldi…

ShiftDelete.Net’in haberine göre model, henüz bir prototip durumunda ve seri üretimle birlikte şirketin X1 serisine katılacak, fiyatı ise henüz netlik kazanmış değil. Zira model ismi de açıklanmadı. Öte yandan satışlarına 2020 itibarıyla başlanacağıbilgisi aktarıldı.

2K çözünürlük sunacak olan 13.3 inç OLED ekranlı modelde ekranın en/boy oranı 4:3. Açılınca tamamı ekran olan modelde kapanma halinde ise kompaktlık öne çıkıyor. Ağırlığının ise900 gramın altında olacağı bildirildi. Bu faktör, Lenovo modelini en hafif notebook’lar arasında konumlandırmaya yetecek.

Gizemli Lenovo katlanabilir bilgisayar modeli için detayların sınırlı olduğunun altını bir kez daha çizerek ekran teknolojisi için LG ile iş birliği yapıldığının ifade edildiğini belirtelim. Menteşe konusunda izlenecek yol ise henüz kesinlik kazanmış değil. Halihazırda bu alanda üretim yapan firmaların sayısı artıyor.

Söz konusu duyurunun ardından HP, Dell gibi rekabetin diğer güçlü oyuncularının da benzer adımlar atabileceği kaydediliyor. Özetle notebook dünyasında yeni bir ‘katlanabilir’ akımı gündeme gelecek gibi görünüyor.

Cevap bırakın