Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Satın Alma RehberiBir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır

  Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır

  turk-kahvesi

  Kahve için “Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır” demiş atalarımız. Halk arasında sıkça söylenen bu söz, dostluk göstermenin önemini ve dost sohbetlerine eşlik eden kahvenin önemini ne güzel anlatmış. Kahve sadece bir içecek değil, sevgi ve paylaşımın da sembolüdür. Birlikte içilen kahveler; arkadaşlığın dostluğa dönüşmesine, dostlukların pekişmesine, dargınların barışmasına katkı sağlar. Türk kültüründe kahve, değer verilen kişilere sunulur.  Evlilik öncesi kız isterken ve sevdiğimiz misafirler evimizi onurlandırdığında sohbetlerimize mis kokulu, köpüklü Türk kahveleri şahitlik eder. Görüşmek istediğimiz biriyle buluşmanın bahanesidir. Her zaman kahve bahane, sohbet şahanedir. Türk Kahve Kültürü, UNESCO’nun “Somut Olmayan Kültürel Miras” listesine girmiş ve Türk kahvesinin 500 yıllık tarihi öyküsü kültürel miras olarak kabul edilmiştir.

  Türk kahvesi, her koşulda beni sakinleştiren ve hayır diyemiyeceğim bir  dost. Hatta tek zaafım diyebilirim. Arkadaşlarımdan gelen kahve tekliflerine hayır diyemem, kahve sonrası fal ritüelini de hiç es geçmem. Bu yüzden bu amaçla üretilen her türlü küçük mutfak aleti dikkatimi her zaman çekmiştir. Bu ay sizler için evde ve işyerinizde kahve keyfinize keyif katacak, özellikle deneyip test etiğim, klasiği teknolojiyle buluşturan kahve makinelerini yazdım.

  Arcelik_Telve_3300_KIRMIZI

  Arçelik Telve: Klasik Türk kahvesi keyfine modern bir boyut kazandıran ve kahve severlerin hayatına büyük bir yenilik getiren Arçelik Telve, yenilendi. Telve, klasiğin modern hayata nasıl başarılı bir şekilde uyarlanabileceğinin gösteren oldukça başarılı bir ürün. Şu anda  evlerden, restoranlara, hatta işyerlerinden kamu kurumlarına kadar pek çok yerde kullanılıyor. Hem tasarımı şık, hem de kahve performansı çok iyi. Özellikle işyeri ve restoranlar için adeta bir kurtarıcı olduğunu söyleyebiliriz. Sevdiğimiz, beğendiğimiz kahve tadını yakalamış ve ürünü kullananlar da oldukça memnun. Bu yüzden yeni Telve’yi de gönül rahatlığı ile sizlere taviye edebilirim.

  Kırmızı, beyaz ve siyah olmak üzere üç renk seçeneğiyle sunulan yeni Arçelik Telve, şık tasarımı ve geniş kapasitesiyle kahve severlerle buluşuyor. Arçelik Telve’nin en yeni modeli olan K3300, Cooksense teknolojisi sayesinde bol köpüğüyle gerçek Türk kahvesi lezzetini sunuyor. Paslanmaz çelik tabanlı cezvesi ile geleneksel damak zevkine uygun Türk kahvesi pişirme imkânı veren ürün, tek seferde bir fincan kahve yapılabildiği gibi, 3 kişi için de kahve hazırlanabiliyor. Taşmayı önleyen özel sistemiyle dikkat çeken ürün, tek tuşla kolayca kahve yapılabiliyor. Kahveler hazır olduğunda sesli uyarı ile bildiren ürün, kompakt ve modern yeni tasarımı sayesinde daha az yer kaplıyor.

  ECAM_45.366B_3-4_BIANCO

  Delonghi Eletta Cappuccino Top: Delonghi, kahve deyince akla gelen ilk marka ve kullanıcı memnuniyeti de çok yüksek. Gerek ürün tasarımları, gerek kalite, gerekse ürün performansları sizi yarıda bırakıyor. Bu zamana kadar deneyimleme fırsatı bulduğum Delonghi ürünlerinin hepsini çok beğendim. Özellikle Icona Vintage tasarımları oldukça başarılı ve dikkat çekici. Hem tasarımdan, hem de geleneklerinden vazgeçemeyenlerin gönlünü çalacak cinsten.

  Delonghi Eletta Cappuccino Top ise ofisinizi adeta şık bir kafeye dönüştürecek, kullanışlı ve profesyonel bir ürün. De’Longhi patentli  ‘LatteCrema ‘sistemi ile mükemmel Espresso, Americano, Espresso Macchiato, Flat White Cappuccino,  Caffè Latte, Latte Macchiato ve diğer sütlü kahve çeşitleri yapımına uygun. Tek tuşla Espresso, Americano (Long Coffee), Cappuccino, Caffè Latte , Latte Macchiato yapabiliyorsunuz. Milk menuyle tercihe göre süt ayarlama ve hafızaya alma şansına sahipsiniz. Dokunmatik ekrana sahip olan bu makine ayrıca geniş kişiselleştirme ve kontrol paneli de sunuyor. Bu sayede bardak boyutu, yoğunluk oranı,sıcaklık ayarı ve süt/kahve oranı gibi ayarları yapabiliyorsunuz. Süt haznesine entegre otomatik temizleme sistemi, elektronik ısı kontrolü ve termostat, farklı fincanlar için ayarlanabilir musluk, ayarlanabilir kahve öğütücüsü ile istenilen incelikte kahve öğütme seçeneği ve otomatik durulama ve kireç arındırma özelliği ürünün öne çıkan diğer önemli özellikleri arasında yer alıyor. Kahvesini köpüklü sevenler için de ayrıca ekstra köpürtme aksesuarı da unutulmamış.

  En gelişmiş cappuccino sistemi olan De’Longhi Patentli ‘LatteCrema’ sistemi son damlasına kadar  mükemmel köpük, yoğunluk ve sıcaklık sunuyor. Sadece tek bir tuşla bol köpüklü cappuccino, caffe latte, latte macchiato, espresso macchiato ve flat white keyfi yaşayabilirsiniz. Ayrıca ürün, A sınıfı enerji tüketimi ile fazla elektrik tüketmiyor ve ekstra maliyet yükü getirmiyor.

  Electrolux-EKF7800Electrolux EKF7800 kahve makinesi: Electrolux EKF7800 modeli kahve makinesi, hem şık hem de fonksiyonel bir ürün. Makinenin üzerinde yer alan HighContrast LCD ekranından programlanarak günün dilediğiniz saatinde taze kahve içmenin keyfini yaşatıyor.  AromaStrength seçici sayesinde sadece tek bir düğmeye basarak kahvenizin sertliğini istediğiniz seviyeye ayarlayabiliyorsunuz. Electrolux EKF7800 aynı zamanda daha iyi kahve aroması ve tadı yaratmak için PureAdvantage entegre su filtreleme sistemine de sahip. Değiştirilebilir su filtresi sayesinde kahvenizin tazeliğini garanti edebiliyorsunuz. 12 fincana kadar kahve sunan ürünün su haznesi de kolay kullanım için rahatlıkla çıkartılıp doldurulabiliyor.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN