Bir dakikadan uzun videolarla 5 milyar görüntüleme

0

Popüler kısa video platformu TikTok, içerik üreticilerine genişletilmiş bir formatta daha uzun süreli videolar yayınlama imkanı sunmaya başladı. Eğlendiren, eğiten ve ilham veren içeriklere yer veren TikTok, bir dakikadan uzun videolarla dünya çapında 5 milyardan fazla günlük görüntülemeye ulaştı.

TikTok kullanıcıları; viral olan yeşil ekran ve renk efektlerinin yanısıra, heyecan verici içerikleriyle daha uzun videolar çekebiliyor. Üretilen videoların ortalama uzunluğu ise 2.14 dakika.

Vlog veya günlük çeklilen vidoların dünya çapında TikTok’ta uzun video için en uygun içerik olduğu dikkat çekiyor. Bu durum, insanların birbirleri hakkında daha geniş bilgi edinmesine olanak sağlıyor.

Vlog aracılığıyla #DünyamıKeşfet

Yaratıcılığı ve eğlenceyi ortaya çıkarmak için videonun gücünden yararlanan TikTok, eğlenceyi yeniden tanımlayan #DünyamıKeşfet kampanyasını başlattı.

Dünyamı Keşfet, daha uzun videolar aracılığıyla hikayelerini anlatan ve yaratıcılıklarını sergileyen popüler içerik üreticilerini ön plana çıkarıyor. Bir Dakikada İngilizce (@1dakikadaingilizce), Selin Red (@selinred), Beyza Doğuç (@beyzadoguc), Gökçe Özgül (@gokceozgulofficial) ve Melis Fis (@melisfis) gibi pek çok içerik üreticisi vloglarını, uzun video şeklinde paylaşıyorlar.

Dünyamı Keşfet kampanyasıyla TikTok, izledikçe öğreten ve eğlendiren, aynı zamanda da ilgi alanlarını genişleten videolar sunuyor. Bu şekilde büyüyerek ivme kazanan platform, daha uzun süren keyif alanları oluşturmaya devam ediyor.

Cevap bırakın