Bir akıllı ayakkabı da akıllı telefon üreticisi Xiaomi’den

0

gsmarena_001

Akıllı teknolojilerin temasının çok yakın olduğu bölgelerden biri de tekstil. Çok sayıda inovatif üreticinin bünyesinde gelişen akıllı giyilebilir cihazlar söz konusu. Bunları t-shirt’ten şapkaya, çoraptan yeleğe sayısız formda görebilmek mümkün. İlginç bir şekilde halihazırda tüketici elektroniği alanında ürünler geliştiren bazı markalar da giyilebilir ürünler geliştirmeye açık hamleler sergiliyorlar. İşte bunlardan biri Çin’in en önemli teknoloji şirketleri arasında konumlanan Xiaomi.

Xiaomi, sadece Çin’de değil, küresel pazarlarda da bilinirliği ve gördüğü ilgiyle dikkat çeken şirketlerden, yeni ürünleri ise şimdilik bir prototip olmakla birlikte ilgi çekici.

Xiaomi tarafından geliştirilen ürün bir akıllı ayakkabı. Özelliği ise çiplerle ve sensörlerle birlikte üretilmiş olması. Şirket adına bir ilk olan akıllı ayakkabı son derece ekonomik bir fiyat ömrü ve uzun şarj dayanıklılığı ile iddialı. Sadece 44 dolar fiyat etiketi üzerinden satışa sunulacağı kaydedilen akıllı ayakkabı, 2 ay şarja gerek olmaksızın kullanılabiliyor. Öne çıkan özellikleri ise tüm hareketlerinn takibi ve temelde yürüme, koşma gibi aktivitelere yönelik verileri mobil cihaz entegrasyonu ile sunma şeklinde.

Nisan ayı itibarıyla satışa sunulacağı belirtilen Xiaomi marka akıllı ayakkabının ilk etapta Çin’de tüketicilerle buluşacağı bilgisi paylaşıldı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın