Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerİnovasyonBir adet Galaxy S7 Samsung’a ne kadara maloluyor?

  Bir adet Galaxy S7 Samsung’a ne kadara maloluyor?

  galaxy-s7-3

  Özellikle son birkaç yıldır akıllı telefon ekosistemindeki rekabet uç noktalarda. Şirketlerin tasarım, inovasyon, teknoloji gibi parametreleri içeren her adımının önemi büyük. Elbette sonucu da; daha fazla müşteri ve gelir…

  Son dönemin en çok konuşulan mobil cihazı ise Samsung’un Galaxy S serisinin en yeni iki üyesi: Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge. Akıllı telefonların birçok yönden öncül modelleri Galaxy S6 ve S6 edge’i ileri noktalarda tanımladıkları görülüyor. Öte yandan fiyat etiketleri de açıklanmış durumda. Galaxy S7 için giriş seviyesi modelinde belirlenen fiyat 2799 TL şeklinde. Peki bir adet Galaxy S7, Samsung’a ne kadar maloluyor? İşte bu soruya odaklanan bir çalışmanın sonuçları yayınlandı. Resmi olmayan fiyatlara göre maliyetler, önceki nesil Galaxy S serisi modellerindekiyle hemen hemen aynı. İşte detaylar…

  snapdragon-815

  Galaxy S7’nin Qualcomm imzası taşıyan çipseti Snapdragon 820’nin Samsung’a 62 dolara mal olduğu belirtiliyor. İşlemcinin cihazın donanım yapısına montaj işleminin ise 5 dolar olduğu dile getiriliyor. Arka kamerasının ise 12 dolar fiyatla tedarik edildiği söyleniyor. Yine kameranın takılması için de maliyetin 5 dolar olduğu noktasında birleşiliyor. Şirketin Galaxy S7’yi toplamda 255 dolara mal ettiği iddia ediliyor.

  Elbette her üründe olduğu gibi Galaxy S7’de de pazarlamadan ulaşım harcamalarına, sayısız kalemdeki diğer giderleri de hesaba katmak gerekiyor.

  Galaxy S7’yi 18 Mart’a kadar Media Markt’tan ön siparişle alın, 199 TL değerinde Clear View kılıf hediyesinin sahibi olun. Detaylar için buraya tıklayınız.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN