Bir adam Elder Scrolls V: Skyrim VR oynayarak 10 kilo verdi

0

Elder Scrolls V: Skyrim VR ile 10 kilo kaybeden adama yakından bakın…

Elder Scrolls V: Skyrim VR, kısa süre önce PC sanal gerçeklik oyunları ekosistemine katıldı. İlgi gören VR yapımına dair ortaya çıkan bir gelişme ise kamuoyunda ses getirdi.

Buna göre Elder Scrolls V: Skyrim VR’ı PC üzerinden oynayan bir oyuncunun sadece bir haftada 10 kilo kaybettiği belirtildi.

Son derece hızlı şekilde kilo kaybederek adeta yaz mevsimi öncesi form tutan ilginç oyuncu, bunun için Elder Scrolls V: Skyrim VR’ı olabildiğince hareketli ve aktif şekilde oynadığını söyledi. Sınırları zorlayacak şekilde aktif şekilde oynadığını tahmin etmek zor görünmüyor…

Hareketli bir şekilde oynanabilen Elder Scrolls V: Skyrim VR için ayağa kalkıp oklar fırlatmak, büyü yapmak gibi hamleler kalori yakımında etkili olmuşa benziyor. Oyun meraklısı kişi, odasına yoga paspasları döşediğini, spor ayakkabı giydiğini belirtiyor. Ayrıca 10 kilo kaybeden oyun meraklısının, oynadığı karakterinin tüm diyaloglarını yüksek sesle okumasının etkili olduğu, hiçbir zaman at sürmediği devamlı yürüyüp koştuğu, terlemeye çalıştığı ifade ediliyor.

İlk önce ısınma…

İlk başta 30 dakika boyunca bir yöne doğru koştuğunu, bunun gökyüzündeki binlerce yıldız, yollarda parke taşları ve fener ışıkları altında (VR etkisiyle) harikulade bir deneyim olduğunun altını çiziyor.

Söz konusu kilo kaybı seviyesi, oldukça sağlıksız olsa da dengeli bir kullanımla etkin bir yöntem olabilir. Elbette bu bir tavsiye değildir.

Cevap bırakın