Bin TL altı fiyatlı akıllı telefon önerileri

2

Akıllı telefon pazarında her gelir grubu ve her ihtiyaca göre modeller mevcut. Akıllı telefon fiyatları da buna göre farklı seviyelerde şekilleniyor. Bin TL altı fiyat seviyesinde olan ve teknik kapasite olarak da günlük iletişim ihtiyaçlarınızı kusursuz karşılayabilecek akıllı telefonlardan bazı önerileri sizler için sıraladım.

venus5570

Vestel Venus V3 5070 – 32 GB

Bin TL altı fiyat etiketine sahip akıllı telefon modellerine baktığımızda ilk dikkatimizi çeken 799 TL’den satışan sunulan Vestel’in Venus V3 5070 modeli oluyor. Bu fiyat seviyesindeki akıllı telefonlar genellikle 16 GB kapasiteli olarak piyasaya sunuluyor. Hatta 8 GB gibi düşük kapasiteye sahip akıllı telefonlara bile hâlâ rastlanıyor. Vestel Venus V3 5070, bin TL altı fiyata sahip olup da bellek kapasitesi 16 GB’ın üzerinde olan nadir seçeneklerden biri. Vestel, Venus V3 5070 modelinde bin TL altı fiyata 32 GB kapasite sunarak rakiplerinden ayrılıyor ve övgüyü hak ediyor. 32 GB’lık hafıza kapasitesi istenirse, microSD kart desteğiyle 64 GB’a kadar artırılabiliyor. Normal bir kullanım için, 32 GB çoğunlukla yeterli olacaktır. 2 GB RAM’e sahip olan Venus V3 5070 modeli, Tekno Gri, Pembe Altın ve Altın Siyah olarak adlandırılan, üç farklı renk seçeneğiyle sunuluyor. Venus V3 5070’in genel teknik özelliklerine baktığımızda 1920×1080 pixel görüntü veren 5 inç ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Ekranda Vestel, farklı açılardan bakıldığında bile net görüntü veren IPS teknolojisini tercih etmiş. Tasarım olarak da metal kasa ve Diamond Cut adı verilen çerçeve tercih edilmiş. Venus V3 5070, Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemiyle geliyor. Üründe 13 megapixel arka, 5 megapixel ön kamera mevcut. Snapdragon 615 Octa-core 1.5 Ghz işlemciden güç alan bu akıllı telefon, 2100 mAh. gibi iyi seviyede bir batarya kapasitesine sahip. Quick Charge V2.0 teknolojisiyle de yüzde 75’e kadar daha hızlı şarj özelliğini destekliyor. 4.5G teknolojisini destekleyen Vestel’in Venus V3 5070 modelinin tüm teknik özellikleri ve satın alma seçeneklerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

venus5570

Ayrıca daha büyük ekranlı bir akıllı telefon tercih ederseniz, benzer özelliklerde olan ve 5.5 inç ekrana sahip 897 TL fiyat etiketli Vestel Venus V3 5570’in tüm teknik detayları ve satın alma bilgileri de buraya tıklanarak öğrenilebilir.

Sony-Xperia-E5

SONY Xperia E5 – 16 GB

SONY’nin 16 GB hafıza kapasiteli Xperia E5 model akıllı telefonu, bin TL altı fiyata sahip önerebileceğimiz ikinci model. Ürünün hafıza kapasitesi microSD bellekle 200 GB’a kadar artırılabiliyor. 1.5 RAM’le gelen Xperia E5, 5 inç ekrana sahip. İşletim sistemi olarak Android 6.0 Marshmallow tercih edilen ürün, dört çekirdekli ve 1.3 GHz frekansında çalışan Cortex-A53 işlemciden güç alıyor. SONY Xperia E5’in kamera özelliklerine baktığımızda, 13 megapixel arka, 5 megapixel ön kameraya sahip olduğunu görüyoruz. Kamera 3x dijital zoom, otomatik odaklanma, entegre flaş, HDR fotoğraf ve video kayıt fonksiyonlarına sahip. 2700 mAh. bir batarya ile gelen SONY Xperia E5’te, dahili radyo da mevcut. SONY Xperia E5’in tüm teknik özellikleri ve satın alma bilgileri buraya tıklanarak öğrenilebilir.

LENOVOMotoGPlus

LENOVO Moto G Plus – 16 GB

LENOVO’nun Moto G Plus modeli bin TL altı fiyat seviyesinde gözümüze çarpan üçüncü seçenek. Ürün, 16 GB hafıza kapasitesiyle günlük kullanım için yeterli olacaktır. İstenirse, hafıza kapasitesi microSD desteğiyle 128 GB’a kadar artırılabilir. 5.5 inç ekranla gelen Moto G Plus’ta 2 GB RAM mevcut. Kamera yeteneklerine baktığımızda ise, 16 megapixel arka, 5 megapixel ön kamera gibi yeterli düzeyde kapasiteye sahip olduğunu görüyoruz. LENOVO Moto G Plus, Snapdragon 617 Octa-Core 1.5 GHz. işlemciye sahip. Ürünün batarya kapasitesi ise 3000 mAh. gibi yüksek bir seviyede. Bu üründe ayrıca parmak izi sensörü buluyor. LENOVO Moto G Plus’ın tüm teknik özellikleri ve satın alma bilgilerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

BU LİSTEYİ HAZIRLARKEN NELERİ DİKKATE ALDIM

Okuduğunuz bin TL altı fiyatlı akıllı telefon önerileri yazısını hazırlarken, temel teknik ihtiyaçların ürünlerde olup olmadığını dikkate aldım. Öncelikle ürünlerin hafıza kapasitesinin en az 16 GB, mümkünse 32 GB olması benim için önemliydi. Ekran boyutu olarak da 5 inç altı bir boyut artık tercih edilebilir olmaktan çıkmış durumda. 5 inç genel kullanım için ideal bir boyut. Ama istediğimiz fiyat seviyesinde 5,5 inç ekran sunan bir ürün varsa, 5,5’in tercih etmenizi öneririm. Kamera yeteneklerine geldiğimizde, 13 megapikselin altının artık gündemden çıkması gerektiği açık. Bu nedenle bu yazıda, 13 megapiksel arka kamerası olan ürünler dikkate alındı. Tavsiye ettiğim üç üründe de 5 megapiksel ön (selfie) kamera mevcut. Batarya kapasitesi olarak ise 2000 mAh. seviyesinin altında kalınmaması önemli. İşletim sisteminde ise Android 6.0 Marshmallow seviyesi altında kalan ürünleri dikkate almadım. Çünkü işletim sisteminin güncel olması, kullandığımız akıllı telefondan verim alabilmemiz için en önemli faktörlerden biri.

TÜM ÜRÜNLER 4.5G TEKNOLOJİSİNİ DESTEKLİYOR

Son olarak tavsiye ettiğim tüm bu ürünlerde günümüzde kullanımda olan 4.5G iletişim teknolojisinin desteklendiğini, bu konuda bir sorun yaşamayacağınızı belirteyim.

Cevap bırakın