Bill Gates’ten yaz tatili için kitap tavsiyeleri

0

Bill Gates, artık geleneksel hal alan yaz tatili öncesi gerçekleştirdiği kitap tavsiyelerine bir yenisini daha ekledi.

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, önümüzdeki tatil dönemi için gençlerin mutlaka okuması gereken 5 kitabı kendi blogu üzerinden bazı detayları ile anlattı.

Her yıl bir tema üzerinden kitapları ele aldığı bilinen Gates, bu sene bir miktar içsel soruyu ele almış. İyi insanların başına neden kötü şeyler gelir, insanlık nereden geldi, nereye gidiyor minvalinde soruların yanıtlarını aradığı kitaplar şöyle sıralanıyor. Bu arada biyografi tutkusunu da bir kez daha gözler önüne serdiğini de belirtelim…

Leonardo da Vinci – Walter Isaacson

Steve Jobs biyografisiyle ses getiren ünlü yazar Walter Isaacson, bu kez de tarihin gizemli dönemlerine giderek ikonik sanatçı Leonardo da Vinci’yi araştırıyor. Leonardo da Vinci biyografisi, Gates’in tavsiye ettiği 5 kitaptan biri.

Everything Happens for a Reason and Other Lies I’ve Loved – Kate Bowler

Yazar ve akademisyen Kate Bowler, yeni kitabında kendi hayat hikayesini anlatıyor. Kanser olduğunu öğrenmesiyle değişen hayatından ilginç enstantaneler paylaşıyor.

Lincoln in the Bardo – George Saunders

Bir diğer hayat hikayesi kitabı da Eski ABD Başkanı Abraham Lincoln’ü kaleme alan George Saunders imzası taşıyor. Gates’in övgüyle bahsettiği favori kitaplarından.

Origin Story: A Big History of Everything – David Christian

Evrenin tarihi konulu kitap, günümüz toplum yapısını insanlığın doğuşundan itibaren başlayan geniş bir eksende ele alıyor.

Factfulness – Hans Rosling, Ola Rosling ve Anna Rosling

Factfulness, dünyanın aslında göründüğü kadar kötü durumda olmadığını çeşitli anekdotlat eşliğinde aktarıyor.

Cevap bırakın