Bill Gates Instagram’a katıldı

0

Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden Bill Gates, Instagram’a katılır katılmaz büyük bir kitleye ulaştı. İşte detaylar…

Teknoloji dünyasının en önemli ve aynı zamanda yaşayan en zengin isimlerinden biri olan Bill Gates, geçtiğimiz günlerde Instagram hesabı açmış olmasına rağmen takipçi akınına uğradı.

Teknoloji ve magazin dünyasının yakından takip ettiği Bill Gates`in Instagram hesabının ismi ise `thisisbillgates` şeklinde. Gates, hesabı açar açmaz bir iki günde 200 bin civarında takipçiye ulaştı.

Takipçi akınına uğradı

Bill Gates`in paylaştığı ilk fotoğraf ise Tanzanya’da bulunan, Bill ve Melinda Gates Vakfı tarafından yapılan bir okuldan… Gates, Kicheba İlkokulu`nda bulunan öğrenciler ile beraber öğle yemeği yerken çekilmiş fotoğrafını Instagram`a yükleyerek `Tanzanya`dan merhaba Instagram` şeklinde bir not düştü. Ünlü isim, aynı zamanda artık sık sık Instagram`da önemli anlarının fotoğrafını çekip paylaşım yapacağını ifade etti.

Dünyanın en zengini…

Forbes tarafından açıklanan `En Zenginler` isimli listede Bill Gates ilk sırada bulunuyor. Her ne kadar son zamanlarda Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, Gates’i zorluyor gibi görünse de tanınmış isim zirveyi kimselere kaptıracak gibi gözükmüyor.

Sosyal medya ve teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın