Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımBilim ve Teknoloji Haftası'nda Lenovo Yoga 300

  Bilim ve Teknoloji Haftası’nda Lenovo Yoga 300

  81NOY_V8s9L._SL1500_İnsan oğlu var olduğu evrende milyonlarca yıldır gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Bu gelişim süreci insanın çevresini gözlemlemesi, bu gözlemlerini ve yaşadığı deneyimleri bilgiye dönüştürmesi, yani adına “bilim” denen bilgi ve deneyimler bütünü sayesinde gerçekleşmiştir. Teknoloji de insanın ihtiyaçlarına uygun alet, araç, vs üretimi için gereken bilgi ve yetenekler bütünüdür. Dolayısıyla bilim ve teknoloji birbirinden ayrılamayan iki önemli olgudur.

  Bilim ve teknolojinin insanlığın gelişimindeki önemin farkındalığını arttırmak için birçok ülkede “Bilim”, “Teknoloji” ve “Bilim ve Teknoloji” günleri, haftaları var. Ülkemizde de son yedi yıldır Mart ayının ikinci haftası “Bilim ve Teknoloji Haftası” olarak kutlanıyor. Özellikle okullarda bilim ve teknolojiyle ilgili özel programlar uygulanıyor. Öğrenciler bu haftanın neden kutlandığı, teknolojinin geldiği son noktalar konusunda bilgilendiriliyor.

  2060601000631eBilim ve teknolojinin son çeyrek yüzyılda hepimizin sosyal yaşamına sunmuş olduğu en önemli yeniliklerden biri elbette kişisel bilgisayarlar. İlk dönemlerde odalara sığmayan sistemler, her geçen yıl biraz daha hızlanıyor, çok daha kolay taşınabilir hale geliyor ve sürekli gelişen yetenekleriyle hayatımızı kolaylaştırıyor.

  Türkiye’nin yeni nesil elektronik perakendecisi Media Markt, Bilim ve Teknoloji Haftası dolayısıyla hemen herkesin son derece hesaplı bir fiyatla bilgisayar sahibi olmasını istiyor. Bu nedenle dünyanın en önemli üreticilerinden biri olan Lenovo’nun Yoga 300 “ikisi bir arada” bilgisayarını müthiş bir fiyat kampanyasıyla satışa sunuyor.

  Lenovo Yoga 300, ne gibi özelliklere sahip, gelin birlikte kontrol edelim. Ancak önce “ikisi bir arada” kavramını açıklamamız gerekiyor. Bildiğiniz gibi yeni teknolojiyle birlikte tablet bilgisayarlar da hayatımızda yer alıyor. İşte Lenovo Yoga 300, hafif yapısı ve katlanabilir özelliğiyle dilerseniz bir tablete de dönüşebiliyor. Bu nedenle hem dizüstü hem de tablet olarak kullanabileceğiniz Lenovo Yoga 300, “ikisi bir arada” özellikli bir bilgisayar.

  lenovo_yoga300_1

  Microsoft yeni işletim sistemi olan Windows 10’u planlarken dokunmatik özellikli bir tabletten, işaretle ve tıkla kontrollü bir bilgisayara geçişi kolaylaştırmayı planlıyordu. Dolayısıyla üzerinde Windows 10 işletim sistemi olan Lenovo Yoga 300 bu planın en önemli karşılığı…

  İkisi bir arada bilgisayarın 11,6” ölçüsünde parlama yapmayan, 1366×736 piksel ölçülerinde bir ekranı bulunuyor. Ağırlığı yalnızca 1,39 kilo… Ortalama bir dizüstü bilgisayardan çok daha hafif…

  Tam iki adet USB 2.0 ve bir adet USB 3.0 porta sahip olan Yoga 300’de aynı zamanda HDMI, Gigabit Ethernet ve bir de SD kart okuyucu girişi mevcut… Sistemin kalbinde Intel Celeron N3060 işlemci bulunuyor. Bellek 4GB ve depolama alanı 500 GB… Bu özelliklerle fiyat/performans olarak değerlendirildiğinde ön plana çıkan bir “hibrid” bilgisayar…

  Son olarak, bilim ve teknoloji alanında gelişmek istiyorsak özellikle ilk öğretim sıralarında yaşayan geleceğin teminatı çocuklarımıza hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olabilen bir ürün alacaksanız tavsiyemiz Lenovo Yoga 300 olacaktır. Media Markt web sitesinde burada bulabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN