Bilim Kurgu Kitabı Metro 2033’ün Filmi Çekiliyor

0

Yapılan açıklamada filmin tamamen kitabı temel alacağı ve ilgili oyunlardan asla esinlenilmeyeceği belirtildi…

Bilimkurgu kitapları arasında ayrı bir konumda yer alan Metro 2033 kitabının filminin çekileceği resmi olarak duyuruldu. Metro serisinin ilk kitabı olan Metro 2033’ün elde ettiği başarının ardından Metro 2034 ve Metro 2035 adında iki devam kitabı da yayınlanmıştı. Kitap serisi sonrası oyunları da yapılan bilimkurgu hikayesinin şimdi de filmi geliyor. İlk kitabı eksenine alacak olan Metro 2033 filminin yapımcıları arasında Rus TNT-Premier Studios, Central Partnership ve TV 3 yer alıyor. Yapılan açıklamada filmin tamamen kitabı temel alacağı oyunlardan esinlenilmeyeceği belirtildi.

Bilimkurgu klasiği Metro 2033’ün filmi geliyor

İlk olarak 2005 yılında yayınlanan Metro 2033 kitabı insanı etkileyen kurgusu ile büyük bir başarı yakalamıştı. Nükleer savaş sonrasında dünya tamamen radyasyon ile kaplanırken insanlar dünyanın en büyük metrosu olan Moskova metrosunda büyük bir yaşam mücadalesi içerisine girmişti. Kurgusu ile okuyan herkesi etkileyen Metro serisi kitap ve oyun evreninde elde ettiği başarısın ardından şimdi de sinema dünyasında yer alacak.

Filmde Rus oyuncularının mı yoksa Hollywood yıldızlarının mı yer alacağı henüz belli değil. Vizyon tarihi için de henuz resmi bir açıklamanın yapılmadığı Metro 2033 fiminin çekimlerinin önümüzdeki yıl yapılabileceği belirtiliyor. Filmde kitabın kurgusuna tamamen sadık kalanacagi ise yapılan açıklamada belirtilmiş durumda.

Cevap bırakın