Bilgisayar kullanıcıları için olmazsa olmaz aksesuarlar

0

Sahip olduğunuz bilgisayarı daha verimli kullanmak, onunla birlikte kullandığınız çevre birimleri ve aksesuarlar ile ilgilidir. Bilgisayarınızda iyi bir klavye, iyi bir fare, iyi bir kulaklık ve iyi bir monitör kullanmıyorsanız, iyi sonuçlar bekleyemezsiniz. İş, eğitim ya da özel hayatınızda olsun, bilgisayarı hangi amaçla kullanıyor olursanız olun, yaşam kalitenizin artması kullandığınız aksesuarlarla doğrudan ilintilidir. Bu noktadan hareketle, bu haftaki MediaTrend yazımda, MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan bilgisayar aksesuarları seçeneklerini inceledim ve kategorinin öne çıkan ürünlerinden bir satın alma listesi hazırladım. Hazırsanız gelin hemen başlayalım:

LOGITECH G G213 Prodigy

LOGITECH G G213 Prodigy Oyuncu Klavyesi

Bilgisayarınız için satın alabileceğiniz ilk aksesuarlardan biri, konforlu kullanım sunan klavyedir. Genelde oyuncuların tercih ettiği klavyeler, günlük kullanım için de faydalı olabilir. LOGITECH firmasının G213 Prodigy model RGB aydınlatmalı oyuncu klavyesi, bu kategoride dikkat çeken ürünlerden biri. Bu şık klavye, standart klavyelere göre 4 kat hızlı olması, LIGHTSYNC teknolojisiyle özelleştirilebilir RGB aydınlatma özelliği bulunması ve yerleşik medya denetimlerine sahip olmasıyla rakiplerinden öne çıkıyor.

HYPERX Cloud II Gaming Kulak Üstü Kulaklık

HyperX Cloud II Gaming Kulak Üstü Kulaklık

Oyun oynarken ya da müzik dinlerken yüksek kalitede (Hi-Fi) sesler alabilmek için HyperX firmasının Cloud II Gaming kulak üstü  kulaklık modeli tercih edilebilir. USB ses kartı ses kontrol kutusu içeren bu ürün, Sanal 7.1 Surround özelliği sunarken, mikrofon sesini kolayca açıp kapatmanıza da imkân tanıyor. Kristal netliğinde alçak, orta ve yüksek tonlar ve ses kartı ile geliştirilmiş bas sesleri ile yüksek kalitede ses performansı ve zengin ses kalitesi veren 53 mm’lik sürücüleri bulunan HyperX Cloud II, PC, Mac, PS4 ve Xbox One2 uyumlu.

STEELSERIES Rival 3

SteelSeries Rival 3 RGB Oyuncu Faresi

Yüksek hassasiyetli fare kullanmak, bilgisayara daha fazla hâkim olmanızı sağlar. Bilgisayarınıza güç katacak ürünlerden biri de SteelSeries firmasının Rival 3 model RGB aydınlatmalı oyuncu faresi. SteelSeries ve PixArt tarafından tasarlanan sensöre sahip olan bu ürün, True 1-e-1 izleme, 18.000 CPI ve saniyede 450 inç izleme hızıyla en yüksek puanlı SteelSeries sensörü olarak lanse ediliyor. 60 milyon tıklama ömrüne sahip mekanik düğmeler kullanılan ürün, iki ellle de kullanılmak üzere tasarlanmış olmasıyla da dikkat çekiyor.

SAMSUNG ODYSSEY G5 32" Curved Gaming Monitör

Samsung Odyssey G5 32″ Curved Gaming Monitör

Son aksesuar önerim ise Samsung firmasının Odyssey G5 model kavisli monitörü. 32 inç ekranda Full HD’ye kıyasla 1,7 kat daha fazla piksel yoğunluğuna sahip WQHD 2560×1440 piksel çözünürlük sunan bu ürün, 144 Hz. ekran yenileme hızı, 1 Ms. tepki süresi, AMD FreeSync Premium desteği, tamamen gerçekçi HDR10 teknolojisiyle neredeyse gerekli tüm özelliklere sahip. Samsung Odyssey G5 monitör, yatay olarak 178° görüntü açısı sunuyor ve tek bakışla ekrandaki tüm detaylara daha kolay hâkim olmanızı sağlıyor.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Benim MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim bilgisayar aksesuarı ürünleri bu kadar. Tabii ki yüzlerce farklı bilgisayar aksesuarı raflarda mevcut. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan daha fazla bilgisayar aksesuarı seçeneği için buradan bilgi alabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Öğrenciler için taşınabilir bilgisayar önerilerim

Profesyonellere özel kablosuz klavye: Logitech MX Keys

Facebook Ray-Ban Stories akıllı gözlük neler vadediyor?

Cevap bırakın