Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımBilgisayara farklı bir bakış açısı: Wood Kubb

  Bilgisayara farklı bir bakış açısı: Wood Kubb

  kubb

  Bilgisayarların geçmişini, o ilk tasarım özelliklerini hatırlamak istemeyenlerden misiniz? Emin olun yalnız değilsiniz. Üstelik hala milenyum öncesinde kalmış bilgisayar üreticilerinin de teknoloji dünyasında yer aldığını da görüyoruz. Ancak ilginç fikirler de zaman zaman çıkmıyor değil. İşte bunlardan birine, Wood Kubb’a yakından bakacağız.

  Wood Kubb, çeşitli girişimci ya da şirketlerin geliştirdikleri projelerin üretim safhasına geçebilmek için maddi yardım talebinde bulundukları bir platform olan Kickstarter’daki projelerden biri. Projenin özelliği şimdiye kadar topladığı bağışlarla seri üretimi için gereken fonu toplamaya çok yakın olması. Sonuç olarak da kısa zaman sonra Wood Kubb adlı bir teknoloji ürünü tüketicilerle buluşmaya başlayacak. Peki nedir bu Wood Kubb? Ne gibi özelliklere sahip?

  Ekran_Resmi_2015-09-28_13_31_07

  Wood Kubb, Fransa’da el işçiliği ile üretilmiş, farklı ahşap renkleri ile satılması planlanan tasarım öncelikli bir bilgisayar. Ahşap malzemeden oluşan 12 x 12 cm ölçülerind küp şeklindeki kasasının içinde ise oldukça geniş yelpazede sunulan donanım özelllikleri ile potansiyel tüketicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

  Ekran_Resmi_2015-09-28_13_31_01

  795-1385 Euro arasında değişen fiyatlarla satılması planlanan Wood Kubb, Intel işlemciler ve Intel HD 4400-5000 grafiklerle geliyor. USB portları, Ethernet, microUSB ve şarj girişi var. Yine arka kısmında açma-kapama butonu mevcut. Her yere taşınabilir özellikte ve kolaylıkla bir monitöre bağlanarak kullanıma hazır hale getirilebiliyor. Mac mini ya da HP mini’den ilham aldığı görülüyor. Ancak doğal ahşaptan üretildiği için çok daha sofistike bir görünümün kapılarını araladığı da dikkatlerden kaçmıyor.

  Aralık ayı itibarıyla tedarik süreçlerine geçilmesi planlanan bu ilginç bilgisayar hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN