Bilgisayar oyuncuları için en iyi kontrolcüler

0

Son dönemin en çok tercih edilen oyunlar listesine baktığımızda karşımıza daha çok klavye ve mouse kombinasyonu ile oynanabilecek oyunlar çıkıyor. Ancak spor, dövüş ve yarış kategorisindeki kült yapımların oyun pazarında ne kadar talep gördüğünü göz önünde bulundurduğumuzda hala klasik bir oyun kontrolcüsüne ne kadar ihtiyaç duyulduğunu fark edersiniz.

Microsoft, Sony ve Nintendo gibi dünyanın en büyük konsol üreticileri kendi konsollarına özel kontrolcüler geliştirirken, PC tarafında da pek çok üretici kendi ürünlerini geliştiriyor. 

Eğer gerçek bir oyuncuysanız tercihinizi tepki süresi, bağlantı teknolojisi ve uzun kullanım konforuna göre yapmayı önceliklendirebilirsiniz. Bu noktada tercihinizi Steelseries Nimbus+ gibi bir modelinden yana yapabilirsiniz.

Bir diğer yandan Microsoft’un Xbox için geliştirdiği kontrolcülerin de Windows için en sağlıklı tercihlerinden biri olabileceğini söyleyebiliriz. Özellikle yeni nesil Xbox kontrolcüleri renk seçenekleri, materyal kalitesi, batarya ömrü ve uyumluluk konusunda en öne çıkan modeller arasında. Microsoft’un hem Windows işletim sisteminin hem de Xbox ürün ailesinin sahibi olması bu iki ayrı ürünün entegrasyon yetkinliğinin ne seviyede olduğu kolayca açıklıyor.

Tüm bu amiral gemisi modellerinin yanında giriş seviyesinde konumlanan daha uygun modeller ve tasarımı ile dikkat çeken alternatif ürünler de yer alıyor. Tercihiniz her ne olursa olsun kendinize en uygun modeli bulmak için en yakın MediaMarkt mağazasını ziyaret ederek pek çok modeli aynı anda deneyimleyebilirsiniz.

Cevap bırakın