Bigscreen, Gear VR ile mobile geliyor

0

Oculus Rift, HTC Vive ve Windows VR platformlarında oynanabilen Bigscreen, çok yakında mobile geliyor.

Bigscreen, sanal gerçeklik (VR) oyunları arasında kendine haklı bir pay edinen, iddialı ve eğlenceli bir yapım. Yeni gelişme ise Oculus Rift, HTC Vive ve Windows VR platformlarında oynanabilen Bigscreen’in kısa süre içerisinde Samsung’un VR gözlüğü Gear VR ile mobil cihazlarda da deneyimlenebilmesinin mümkün olacağı hakkında. Üstelik hazırlanan mobil VR yapım bununla da kalmıyor, mobil sürümüyle Google Daydream ve Oculus Go gibi diğer platformlara da geleceği bildiriliyor.

Gear VR için Alpha testleri başlayan Bigscreen, muhtemelen kısa bir süre sonra indirilip oynanmaya başlanabilecek. Bu yönde bildirilen resmi tarih olmasa da ‘2018 ikinci çeyreği’ deniliyor, dolayısıyla mayıs-haziran gibi oyun severleri yepyeni bir VR deneyimi bekliyor.

Geliştirmeler sürecek…

Oyun, masaüstü versiyonlarıyla aynı özellikleri mobilde de sunacak. Ayrıca PC VR kullanıcılarının platformlar arası hangouts görüşmeleri de mobilde de mümkün hale getirilecek. Yine bazı özelliklerin de sonraki ‘güncellemeler’ eşliğinde sunulacağı kaydediliyor.

Bigscreen CEO’su ve Kurucusu Darshan Shankar, oyunun çapraz platform ile 12 kişiye kadar multiplayer deneyime sahip olacağının, cihazdaki videoların sonradan izlenebilmesi ve PC’den mobile akış özelliğinin VR versiyonunda sunuacağının altını çiziyor.

Cevap bırakın