Beyninizi çalıştıracak Android tabanlı uygulamalar ve oyunlar

0

Türkçede en sevdiğim atasözlerinden biri “işleyen demir pas tutmaz”. Bu yüzden beyni çalıştırmanın çok sağlıklı bir şey olduğunu düşünüyorum. Günümüzde hemen hemen hepimizin cebinde olan akıllı telefonlar beyni çalıştırmanın en iyi yollarından biri. Bu yazımızda beynimizi çalıştıracak, hatta zorlayacak çeşitli oyunları derledim.

Words of Wonders (WOW): Kelime Bulmaca Oyunu

Listemizin ilk sırasında kelimeler dünyasında eğlenceli bir yolculuğa çıkacağınız Words of Wonder var. Oyunda dünya seyahatine çıkıyor ve dünyanın yedi harikası içinde gizli kalmış sırları ve muhteşem şehirleri keşfediyorsunuz. Aynı zamanda çapraz bulmaca oyunuyla kelime haznenizi ve yazım becerilerini geliştiriyorsunuz. Oyunda benzersiz bir ipucu olarak birkaç harfle başlıyor ve kelimeleri sıfırdan yazmak ve oluşturmak için zekanızı sınıyor ve sonuca ulaşıyorsunuz. Arama, yazı yazma, öğrenme, birleştirme ve problem çözme becerilerinizi geliştirmekle kalmıyor aynı zamanda beyninizi de çalıştırmanıza olanak tanıyor. Çözdüğünüz her bulmacada dünyanın yedi harikasını keşfe çıkıyorsunuz. Ayrıca yeni kelimeler öğrenerek kelime dağarcığınızı da geliştirme fırsatı buluyorsunuz.

Oyunu indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fugo.wow

A Word

Listemizin ikinci sırasında “A Word” oyunu bulunuyor. Adının İngilizce olduğuna bakmayın, oyun Türkçe ve gayet eğlenceli.  A Word klasik kelime oyunlarının aksine sizlere daha karmaşık ve eğlenceli bir oyun deneyimi yaşatıyor. Oyunda amaç, altıgen harflerden oluşan bulmacalar içerisinde verilen konuya uygun kelimeleri bulmak, puanları ve rozetleri toplamak. A Word ile kelime avlayıp, zeka ve beyin egzersizi yapabiliyorsunuz. Oyunu Türkçe kelime bulmaca ve sözcük oyunları seven herkesin beğeneceğini tahmin ediyorum. Oyunda, gittikçe zorlaşan 2.000 bulmaca ve binlerce gizlenmiş kelime bulunuyor. Oyunda ilerledikçe başarıların kilidini açabiliyor, arkadaşlarınızla yarışabiliyor ve 20 farklı rozet kazanabiliyorsunuz. Zamana karşı yarış içerisinde olacağınız bu kelime oyununda takıldığınız yerlerde ipuçlarından faydalanabiliyorsunuz.

Oyunu indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=co.fourapps.awordgame

Sudoku

Listemizin üçüncü sırasında birçok kişinin severek oynadığı Sudoku oyunu var. Beyin jimnastiği için en iyi oyunlardan birisi.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brainium.sudoku.free

Einstein™ Beyin Jimnastiği

Listemizin son sırasında Einstein’la birlikte beyninizi çalıştırabileceğiniz bir oyun olan Einstein™ Beyin Jimnastiği var. Oldukça eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bu oyun beyninize sağlam bir jimnastik yaptırmanızı sağlıyor. Ancak beyninizi zinde tutacak bu uygulama ücretli. Google Play’den 7,70 TL karşılığında satın alabiliyorsunuz. Uygulamadaa 30 farklı benzersiz beyin egzersizi bulunuyor. Albert Einstein’dan tavsiyeler almak istiyorsanız oyunu indirmeyi düşünebilirsiniz.

Oyunu indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=de.bbg.EinsteinHD&hl=tr

 

Cevap bırakın