Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürBeyaz Saray fotoğrafçısından iPhone şov!

  Beyaz Saray fotoğrafçısından iPhone şov!

  barrack-obama-bill-gates

  ABD Başkanı Barack Obama’nın Washington’da bulunan resmi karargahı Beyaz Saray’ın resmi fotoğrafçısı Pete Souza, ‘Instagram’da Bu Yıl’ adını verdiği koleksiyon serisinin 2015 versiyonunu 300’den fazla kişinin takip ettiği kendi hesabı üzerinden paylaştı.

  Genellikle profesyonel fotoğraf makinesi Canon 5D Mark III kullandığını, ayrıca Leica, Sony gibi markaların modellerini de tercih edebildiğini belirten Souza, paylaştığı son fotoğraf serisinde ise ‘kare formattaki’ çalışmalarını tamamen iPhone ile çektiğini ifade etti. Diğer formatlardaki fotoğraflarında fotoğraf makinesi kullandığını sözlerine ekledi.

  barrack-obama

  Beyaz Saray fotoğrafçısının paylaştığı çalışmalar, sosyal medyada büyük ilgi görürken Apple CEO’sunun da buna kayıtsız kalmadığı görüldü. Kendi Twitter hesabından Souza’nın koleksiyonunu paylaşan Cook, ‘Büyüleyici’ ifadesini kullandı. Apple’ın tepe noktasındaki başarılı isim, genellikle sosyal medya üzerinden link barındıran içerikler paylaşmaktan kaçınmasıyla tanınıyor.

  Souza, ayrıca fotoğraf paylaşmadan önce kullandığı uygulamanın adını da açıkladı. Saygın fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında yer alan Hipstamatic’i kullandığının altını çizdi. ABD Başkanı Obama’nın yürüyüş, dinlenme anlarından toplantılarına kadar geniş bir görsel içeriği herkese açık sosyal medya hesabından paylaşan Souza, övgü dolu yorumlar aldı.

  Haberin devamında ve üstte, bu fotoğraflardan bazılarını görebilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak ilgili Instagram hesabına göz atabilirsiniz.

  barrack-obama

  Ek Bilgi: En üstte ABD Başkanı, teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden Bill Gates ile.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN