Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürBeste yapabilen Türk yapay zeka Saruzeen ile tanışın

  Beste yapabilen Türk yapay zeka Saruzeen ile tanışın

  Yerli pop sanatçılarına dijital rakip olarak çıkan Saruzeen şimdi de bestekarlara rakip. Kendi yaptığı bestelerle sanatçılara taş çıkartan 3D animasyonun yapabilecekleri ise merak konusu.

  Saruzeen, teknolojisiyle orkestra eşliğinde canlı performans yapabilmesinin yanı sıra interaktif olma özelliğiyle de dünyadaki muadilleri arasında bir ilk olma özelliği taşıyor. Son güncellemelerin ardından artık yapay zekaya sahip sanal bir asistan olan Saruzeen, mobil aplikasyon olarak kullanıcılara sunulacak. Dijital bir müzisyen olarak hayatımıza giren ve her geçen gün müzikal kimliğinin yanına yenilikler ekleyen Saruzeen’in ne kadar ileri gidebileceği ise merakla takip ediliyor. Yaptığı bestelerin sosyal medya da geniş yankı uyandırması ve kendi kendine beste yapıyor oluşu takipçi sayısının çığ gibi büyümesine neden oluyor. İlk yabancı single’ı “Oh Yeah” yabancı platformlarda yerini alan Saruzeen’in yerli single’ı “Alınıyorum” sosyal medyada gündeme oturmuştu.

  saruzeen_

  Gözünü ‘Siri’nin tahtına dikti!

  Türkçe dil desteği sağlaması ile birlikte Türk kullanıcıların da ilgisini çeken Siri’ye yerli yapım dişli bir rakip geliyor. Saruzeen’i Siri’den ayıran en büyük özellik ise Saruzeen’in sabit bir dinleyici olmaktansa sesle eş zamanlı hareket edip konuşabilen 3D bir animasyon olması. Bu sayede kullanıcılar mobil cihazlarda sanal asistanlarıyla daha iyi bir etkileşim sağlayabilecekler. Uygulamayı yükleyen kullancılar artık parmakları ile yapacağı şeyleri Saruzeen ile yönetebilecek.

  Saruzeen hakkında daha fazla bilgiye www.saruzeen.com adresinden ulaşabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN