BenQ TK800 DLP projektör duyuruldu

0

DLP projektör markası BenQ, Ev Eğlencesi TK 800 DLP projektörünü duyurdu. İşte detaylar…

Yeni TK 800 DLP projektör, iyi aydınlatılmış oturma odalarındaki 4K UHD spor ve film içerikleri için ideal özellikler sunuyor. Ayrıca iddialı görüntü kalitesi, özel hazırlanmış ses modları, kolay kurulum esnekliği ve modern tarzıyla dikkat çekiyor.

Gerçek 4K 3840×2160 UHD çözünürlük ile 8,3 milyon piksel sunan TK800 modeli, tek adımlı görsel iyileştirme ve otomatik HDR doğal renk üretimiyle parlaklık ve kontrastı geliştirmek için projektör tabanlı HDR özelliğini kullanarak yüksek kalitede görseller sağlıyor. Ayrıca 4K renk skalası, Rec. 709 standardının %92’sine erişiyor, oturma odaları gibi aydınlık ortamlarda yansıtılan görüntü kalitesi için de 3000 lümen ile yüksek parlaklık sağlıyor.

BenQ TK800, özel Futbol ve Spor görsel-işitsel modlarıyla birlikte kullanıcıları maçın içine sokuyor. Futbol Modu, parlak yeşil çimen tonunu güçlendirirken, doğal cilt tonlarını koruyor, bunun yanında spikerin sesini tribün tezahüratlarından ayrıştırabildiği kaydediliyor.

Spor Modu ise gerçek ten tonlarına öncelik tanırken, kapalı spor salonlarındaki tahta renklerini iyileştiriyor, canlı kırmızıların yanı sıra dengeli yeşil ve mavi renk sunuyor.

BenQ Corporation Başkanı Conway Lee, yeni projektör hakkında şunları söyledi “Dünya, ev eğlencesi konusunda 4K devrimine hazır. Maç izlemeyi her spor izleyicisi için tam bir keyif haline getirmek için BenQ, gerçek 4K görselleri HDR, yüksek parlaklık ve canlı renklerle sunarak, bu keyfi aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlıyor.”

Cevap bırakın