Belkin’den iPhone için 10.000 mAh mobil şarj ünitesi

0

Lightning girişine sahip şarj ünitelerine bir yenisi daha eklendi, üstelik son derece iddialı bir kapasiteyle birlikte. İşte detaylar…

Mobil şarj ünitelerinin (powerbank olarak da bilinir), yoğun kullanım alışkanlıklarına sahip kimseler için önemi büyük. Prizlerden uzak bir kullanımı mümkün kılan bu aygıtlar, hemen tüm şekil ve boyutlarda gelebiliyor. Ancak çoğunun benzer tipte USB portuna sahip olduğu da biliniyor. Bu noktada Apple kullanıcılarının yüzünü güldürecek bir gelişme söz konusu.

Belkin, Apple sertifikasına sahip olan, Lightning portlu Boost Charge mobil şarj ünitesini lanse etti. 10.000 mAh pil kapasitesine sahip olan ürün, iPhone’u şarj etmek için iki yerine tek kabloyu yeterli kılıyor.

Cihaz, iDevices desteğine sahip olmasının yanı sıra uygun kablolarla iPhone harici mobil cihazları da şarj edebiliyor. Sofistike tasarımıyla dikkat çeken Belkin mobil şarj ünitesi iki renk alternatifi sunuyor: Siyah ve beyaz. Cihaz ölçüleri ise 154,5 mm uzunluk x 71 mm genişlik x 17 mm kalınlık şeklinde. Yaklaşık olarak bir akıllı telefon ölçülerinde, ancak daha kalın (yaklaşık 2 telefon kalınlığında).

İki cihazı aynı anda şarj edebilen Belkin Boost Charge, bunun için iki adet port bulunduruyor. iPhone X’u tam dört defa şarj edebildiği kaydedilen mobil şarj ünitesinin ön siparişlerine ABD’de başlandığı bildiriliyor. Yakında Türkiye pazarında da satışlarına başlanması bekleniyor.

Cevap bırakın