Bekarların hayatını kolaylaştıran teknoloji ürünleri

Bekarların hayatını kolaylaştıran teknoloji ürünleri

0

Bu Pazartesi 11 Kasım yani Dünya Bekarlar Günü. Bu günün en önemli özelliği özel indirimler ile online alışverişte rekorların kırıldığı bir gün olması. Sanal satış devi Alibaba’nın, bu tarihi 2009’da indirim günü olarak belirlemesi ile başlayan alışveriş çılgınlığı bugün tüm dünyayı sarmış ve hatta 23 Kasım’daki Black Friday ya da 26 Kasım’daki Cyber Monday gibi muadillerini katlamış durumda. Alibaba’nın 11 Kasım 2018’de 25 milyar doların üstünde, geçtiğimiz yıl ise yine sadece bir gün içinde 30 milyar dolar gelir ederek müthiş bir rekora imza attığı alışveriş dünyası için bu özel günün nasıl ortaya çıktığını merak edenleriniz için kısaca bir bilgi de aktarayım. Öncelikle Dünya Bekarlar Günü’nün nasıl ortaya çıktığı ile ilgili birçok teori olduğunu söylemeliyim. Bunlar arasında en bilineni ise Nanjing Üniversitesi’nde okuyan dört yalnız erkek öğrenciyle ilgili. Bu dört öğrenci yalnız olma monotonluğundan nasıl kurtulabilecekleri üzerine yaptıkları tartışma sonrası kendi başlarına 11 Kasım’da yalnız onuruna bir kutlama yapmaya karar verirler. Zaman içerisinde bu aktivite sosyal medyanın da etkisi ile Sevgiler Gününe karşı bir gün olarak tüm Çin’e yayılır. Alibaba’nın 2009’da bu günü indirim günü olarak belirlemesi ile bambaşka bir boyut kazanır.

MediaMarkt’tan 11 Kasım’a özel indirimler
Alibaba’nın Bekarlar Günü’nde zaman içinde özellikle Çin dışındaki tüketicileri hedeflemeye başlaması ile tüm dünyaya yayılan bu özel günde ülkemizdeki alışveriş devleri de bu gün için sundukları mega indirimlerle tüketicilerini mutlu ediyorlar. Örneğin MediaMarkt, Bekarlar Günü kapsamında 8-11 Kasım’da cep telefonlarından televizyonlara, beyaz eşyadan bilgisayarlara kadar çok sayıda kategoride indirim sunuyor. Akıllı telefonlarda yüzde 20, notebooklarda yüzde 16, LED TV’lerde yüzde 22, kişisel bakım ürünlerinde yüzde 40’a varan indirimler 8-11 Kasım tarihlerinde uygulanıyor. Peki bu özel günde sizce bekar erkek tüketiciler özellikle teknoloji alışverişlerinde en çok hangi ürünlere ilgi gösterecek? Ya da şöyle sorarsam daha doğru olacak belki de; siz kıymetli bekar arkadaşlarım hazır indirim varken hangi teknolojik ürünleri almalısınız? Gelin indirimle birlikte daha da alınası hale gelecek bekarların hayatını kolaylaştıracak teknolojik ürünlere bir göz atalım.

Her bekar erkeğin rüyası robot süpürgeler
Bekar erkeklerin en önemli sorunların biri temizliktir. Özellikle ev süpürme her zaman üşenilen, ertelenen ve angarya gelen işlerin başında gelir. Gelişen teknoloji ile son zamanlarda hızla yaygınlaşan robot teknolojiler bekar erkeklerin bana göre bu yılki indirim günlerinde en fazla ilgi gösterecekleri ürünlerin başında geliyor. Bu kategoride çok fazla ürün olsa da özellikle uygun fiyatlı modelleriyle piyasadaki en iyi robot süpürgeleri Türk tüketicileri ile buluşturmaya devam eden iRobot bence ilk akla gelen markalardan biri. iRobot’un tek tuş ile evleri süpüren Roomba 605 ve 606 modellerinde bulunan iAdapt Navigasyon sistemi evin haritasını çıkartarak, temizliği kolaylaştırıyor. Özellikle 100 m2 ve daha küçük evlerin temizliği için pratik çözümler sunan bu robot süpürge, toz alerjenlerini minimuma indiren özel filtresi, geniş toz haznesi ve kablolara dolanmayı engelleyici özellikleriyle öne çıkıyor. iRobot robot süpürgelerin farklı modellerini MediaMarkt.com.tr’de bulabilirsiniz.

Kahve makinesi deyip geçmeyin
Temizliğin üzerine bir keyif kahvesi şarttır. Kahve söz konusu olunca ise seçenekler giderek artıyor. Americano’dan cappuccino’ya herkesin kahve zevki başka. En iyisi hepsini birden yapabilen ve eve gelen misafirleri de etkileyebileceğiniz şık tam otomatik bir kahve makinesi. Siemens’in EQ. 9 connect modeli fiyatı biraz yüksek olsa da ödediğiniz her kuşa değecek bir cihaz. EQ.9 connect coffeePlaylist özelliği ile misafirlerinizin kahve tercihlerini Home Connect uygulaması üzerinden tek seferde girdiğinizde kahve makineniz sırasıyla isme özel listelenen tercihleri hazırlıyor. Kahveseverleri cezbedecek coffeeWorld özelliği ise aralarında Australian Flat White, Spanish Café Cortado, Vienna Melange gibi uluslararası lezzetlerin bulunduğu 17 farklı kahve tarifini kullanıcısına sunuyor. Cihazın çıkartılabilir öğütme bölümü su altında kolaylıkla temizlenebiliyor ve bütün süt ağızlıkları bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Siemens’in EQ. 9 S300 kahve makinesinin şu anda MediaMartkt üzerinde indirimli olarak satışta olduğunu hatırlatayım.

İyi müzik için iyi hoparlör şart
Kahve müziksiz gitmez tabii. Evde müzik keyfi için ise iyi bir ses sistemi şart. Logitech’in Z607 hoparlör sistemi ise fiyat performans açısından önerebileceğim bir ürün. Yaygın ses kaynaklarının tümüne bağlanabilen bu cihaz masa ve konsol üzerine yerleştirilebildiği gibi duvara da kolayca monte edilebiliyor. Çoklu bağlantı desteği sayesinde 3,5 mm, RCA ve Bluetooth aracılığıyla TV, telefon ve bilgisayara bağlanabilen Z607, SD kart, USB bellek ve FM radyo bağlantılarını da destekliyor. Net tiz ve güçlü baslar sunan 160 Watt Peak gücü ve 5.25”’lik subwoofer sürücüsüyle TV, telefon, tablet ve bilgisayar gibi ses kaynaklarında keyifli bir müzik deneyimi yaşatıyor.

Tıraş makineniz eskidi ise değiştirmenin tam zamanı
Hafta sonu kılınızı kıpırdatmadan bitirdiğiniz ev temizliği üstüne yaptığınız kahve ve müzik keyfinden sonra eminim telefonunuz çalacak ve arayan arkadaşınızla hemen bir plan yapacaksınız. Dışarı çıkmadan evvel bir bakım şart elbette. Bu noktada de bekar erkeğin en önemli kişisel bakım asistanı iyi bir tıraş makinesi olarak banyo rafından yerini almalı. Hali hazırdaki tıraş makineniz eskidi ise artık son teknolojik bir tıraş makinesi edinmenizin vakti gelmiştir. Bunun için de Bekarlar Günü indirimleri çok iyi bir fırsat. Philips’in OneBlade QP2520/20 ürünü ise bu kategoride önereceğim ilk ürün. Yüzde 90’u sakallı veya kirli sakallı tarza sahip bekar arkadaşlar için çok uygun olan bu cihaz, takıp çıkarılabilir başlıkları ve keskin kenarlı bıçağı ile her uzunluktaki sakalı kısaltabilmek ve kolayca şekillendirebilmek için tasarlanmış. Takıp çıkarılabilir başlıkları ve keskin kenarlı bıçağı ile her uzunluktaki sakalı kısaltabilmek ve kolayca şekillendirebilmek için tasarlanmış olan OneBlade profesyonelliği ile ön plana çıkıyor. Su geçirmez özelliği ile ıslak ya da kuru kullanılabilen Philips OneBlade, kolayca temizlenirken aynı zamanda köpüklü veya köpüksüz tıraşı mümkün kılıyor.

Cevap bırakın