Bebeğinizin sağlıklı beslenme listesi

0

Çekirdek aileniz genişliyor ve yeni bir bebek mi bekliyorsunuz? Yatağından kıyafetine, pusetinden çocuk parkına kadar her şeyi aldınız ve sıra ona kavuşacağınız günü beklemeye mi geldi? Aylar öncesinden hazırladığınız alışveriş listesinin en başında olması gerekenlerden biri de bebeğinizin sağlıklı beslenme ürünleri olmalı. Eğer alışverişinizi hala tamamlamadıysanız sizin için hazırladığımız emzik, biberon, mama önlüğü, mama ısıtıcısı ve sterilizatör gibi sağlıklı beslenme listesine mutlaka bir göz atın…

Uzmanlar, bebeklerin beslenmesinde 0 ila 3 yaş arasının oldukça kritik bir dönem olduğunu söylüyor. Bu dönemde annelerin bebeklerinin beslenmesi konusunda en doğru ürünleri kullanması ve en sağlıklı besinleri onlara vermesi gerekiyor. Sağlıklı beslenmenin temelleri bu yaş aralığında atılıyor ve bu dönemdeki beslenme alışkanlıkları bebeğin ileri yaşlardaki sağlığını da etkiliyor. Peki, bebeğinizin sağlıklı büyümesi ve sağlıklı beslenmesi için hangi ürünleri tercih etmelisiniz?

Emzik deyip geçmeyin
Bebeklerin ağzından düşmeyen emziklerin, bebekler ağlamasın ya da sussun diye kullanıldığı düşüncesi oldukça yaygın. Ancak uzman doktorlar emziklerin, bebeklerin beslenme dışı emme gereksinimini karşıladığını söylüyor. Bu durumda bebeğinizin alışveriş sepetinde ilk yer alması gereken ürünlerden biri de emzik. Emzikler bebeklerin doğal emme içgüdülerini tatmin ettiği gibi onları sakinleştirip güven hissi verdiklerinden bebekler için oldukça yararlı. Doğumu izleyen haftalarda bebeğin en güçlü refleksi emmek olduğundan emzik sayesinde üzerindeki gerilimi atıyor, sakinleşiyor ve uykuya daha kolay dalıyor. Sizlere tavsiye edebileceğimiz en yararlı ürünlerden biri de Mamajoo marka silikon ortodontik emzikler. Bebeğinizin doğumundan itibaren kullanabileceğiniz bu emziklerin silikon ucunun damaklı formu bebeklerin diş ve damak gelişimine uygun olarak tasarlanmış. Emzik kalkanındaki geniş hava delikleri salya birikimini önlüyor ve aynı zamanda hava dolaşımını sağlıyor.

Sıra geldi biberona
Bebeğiniz anne sütünden kesildiğinden itibaren onu doktorunuzun tavsiye ettiği mamayla beslemeniz gerekiyor. Bunun için ise en çok ihtiyacınız olacak ürünlerden biri biberon olacak. Bu sadece beslenmesi için değil, günlük ihtiyacı olan suyunu içmesi için de olmazsa olmaz ürünlerin başında geliyor. Burada da yine Mamajoo’nun çok kullanışlı biberon çeşitleri var. Pes biberon olarak adlandırılan modeldeki biberon, minik ellerin kolayca tutabilmesi ve kas gelişimini desteklemek amacıyla ergonomik kavrama kavisleri tercih edilerek tasarlanmış. Anne göğsüne en yakın formda sunulan biberon emziği, üzerinde bulunan helezonlar sayesinde esniyor, silikon biberon emziği sayesinde biberonla beslenmeyi kolaylaştırıyor. Biberon emziğinde bulunan anti kolik valf, beslenme sırasında bebeklerin hava yutma riskini engellemeye de yardımcı oluyor. Bebeğinizi beslerken Babybjorn’un mama önlüklerini de tercih edebilirsiniz.

Mamaları ısıtmanın pratik yolu
Bebeğinizin gün içinde sık aralıklarla birkaç kez beslenmesi gerektiğini düşünürseniz, mamaları ısıtmanın da kolay bir yolu olmalı. Bunun içinse size önereceğimiz ürün Switel BF 500 markalı mama ısıtıcısı. Biberonu ya da mama kavanozunu ürünün ortasına yerleştirerek bebeğiniz için en ideal sıcaklıkta mamanızı hazırlayabilirsiniz. Mamayı hazırlarken yine Switel markalı biberon mikserini tercih edebilirsiniz. Bu mikser bebeğinizin mamasını biberonunun içinde karıştırmanıza olanak sunuyor. Yanında yer alan temizleyici sayesinde hem mikserinizi hem de bebeğinizin biberonunu rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Bebeğinizi mikroplardan koruyun
Bebeğinizin sağlıklı büyümesi için alışveriş listenizde mutlaka olması gereken ürünlerden biri de sterilizatör. Ev bakterilerinin yüzde 100 dezenfeksiyonunu sağlayan bu ürün, bebeğinizi her türlü mikroba karşı da koruyacak. Bu alanda size önerebileceğimiz en kullanışlı ve en kapsamlı özelliklere sahip ürünlerden biri de Beurer’in JBY 76 markalı sterilizatörü. Bu sterilizatörü kullanarak bebeğinizin, yiyecek-içecek kaplarını ve biberonlarını sıcak su buharıyla sterilize edebilirsiniz. 7 dakikada 6 biberon ve aksesuarı sterilize eden bu üründe, kalan sterilizasyon süresinin kolay okunması için dijital gösterge de bulunuyor. Ürün ayrıca kapak kapalıyken de 3 saatlik sterillik süresi sunuyor.

Cevap bırakın