BBM şansını Tizen OS’de deneyecek

0

bbm

Mesajlaşma yazılımları, günümüz mobil cihaz kullanım alışkanlıklarında en çok tercih edilenler arasında. İnternet bağlantısına sahip cihazlarda hızlı ve etkin bir iletişim metodu anlamı taşıyan bu uygulamalarda şüphesiz WhatsApp, Facebook’un Messenger’ı gibi öncüler dikkat çekiyor. Artık sadece hafızalarda yer edinen BlackBerry Messenger, name diğer BBM ise bu duruma yeni bir alternatif getirme iddiasında…

Bir zamanların trend uygulaması BBM’in Android ve iOS’un yükselişi sonrasında neredeyse unutulduğuna şüphe yok, geçtiğimiz dönemde her iki uygulama mağazasında da boy gösteren ama yine umduğunu bulamayan uygulama için yeni hedef ise Tizen.

Rekabette ben de varım diyecek

BlackBerry Messenger’ın Samsung’un kendi mobil işletim sistemi Tizen OS için hazırlandığı ortaya çıktı. Kanadalı teknoloji şirketi, Tizen OS’de yer alacak ilk anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olarak fark yaratmayı ve dünya genelinde ilgi görmeyi hedefliyor. WhatsApp ile birlikte muhtemelen talebe yönelik odak noktası da belli olacak, yine de BlackBerry’nin şansını denemekten çekinmediği dikkatlerden kaçmıyor.

BlackBerry ‘çalışıyor!’

BlackBerry, 2000’lerin sonuna doğru büyük bir ivme yakalamış, akıllı telefon pazarında öncü üreticilerden biri konumunu uzun süre devam ettirmişti. Ancak 2010’lu yıllar şirkete pek yaramadı, geçtiğimiz yıllarda başka şirketler tarafından satın alınması da gündeme gelen BlackBerry, düşük kar yapısına karşın sektördeki varlığını sürdürüyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın