Bazı Xbox kullanıcılarına güzel haberler var

0

Microsoft, geçtiğimiz aylarda yeni oyun konsolu Xbox Series X’i kullanıcıların karşısına yavaş yavaş detaylı bir şekilde çıkarttı. Oyuncuların yeni nesil oyun konsolu ortaya çıkınca, akıllara gelen ilk soru tabiki eski model oyun konsolları oldu. Eski model oyun konsolları için ise merak edilen açıklama bir blog yazısında geldi. Eski model Xbox oyun konsolları için güzel haberler var.

Xbox Series X’e özel oyun gelecek mi?

2020 yılının sonlarına doğru yaklaşırken, PlayStation 5 ve Xbox Series X konsolları da oyuncular tarafından merakla beklenmeye devam ediyor. Bu meraklı bekleyiş devam ederken, yeni nesil oyun konsolları ile alakalı haberler aynı zamanda eski nesil oyun konsollarını da ilgilendiriyor. Xbox Series X hakkında gelen kötü bir haber, eski model Xbox kullanıcıları içinzel haber oldu.

Xbox’un baş yöneticisi Phil Spencer, yayınlanan bir blog yazısında bazı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarda, Xbox Series X özel oyunları hakkında da bilgiler vardı. Birçok Xbox kullanıcısı, Series X modelinin gelmesi ile birlikte ellerindeki konsolun ne olacağını merak ediyordu. Spencer, önümüzdeki birkaç yıl boyunca Series X için özel oyun gelmeyeceğini açıkladı. Bu açıklamanın manası ise oldukça basit. Yeni nesil oyun konsoluna özel olarak oyun gelmemesi, eski nesil oyun konsollarına olan ilgiyi düşürmeyecek. Aynı zamanda bu konsollara sahip olan kullanıcılar da ellerindeki konsollar hakkında herhangi bir endişeye sahip olmayacak.

Baş yönetici Phil Spencer tarafından açıklanan birkaç yıl süresine ne kadar uzun bilinmez ancak yeni nesil konsol hakkında gelen olumsuz bir haber şu andaki tüm Xbox oyun konsollarının sahiplerini mutlu edecek gibi.

Cevap bırakın