Bazı PlayStation 5 özellikleri yanlışlıkla onaylandı

0

Konsol dünyasında gözler Sony ve Microsoft’a çevrilmiş durumda. Microsoft kısa süre önce Xbox Series X isimli yeni konsolunun bazı özellikleri resmen açıklasa da Sony tarafında kullanıcıların meraklı bekleyişi sürüyordu. Ancak, kısa süre önce hiç beklenmedik bir olay yaşandı ve bazı PlayStation 5 özellikleri GameStop isimli perakende şirketi tarafından yanlışlıkla onaylandı.

Bazı PlayStation 5 özellikleri yanlışlıkla yayınlandı

Sony’nin yeni nesil konsolunu 2020 yılının sonlarına doğru tanıtılacağı artık herkes tarafından biliniyor. Konsol hakkında sınırlı sayıda bilgiler paylaşan Sony, kısa süre önce beklenmedik bir durumla karşılaştı. ABD merkezli perakende şirketi GameStop, PlayStation 5 için hazırladığı ön kayıt sayfasını yanlışlıkla yayına açtı. Durum farkedilir farkedilmez sayfa yayından kaldırılsa da birkaç PlayStation 5 özelliği ortaya çıkmış oldu.

Sızdırılan özelliklere göre PS5, 8K TV desteğine sahip olacak. 3D ses de konsolun özellikleri arasında yer alacak. Özel bir SSD depolamaya sahip olacak konsol ayrıca özel çekirdekli AMD işlemci ile gelecek. Daha önce konsolun ışın izleme teknolojisi ile geleceği söylenmişti. Yayınlanan sayfa da bu özelliğin bulunduğu da doğrulanmış oldu.

Geri dönük uyumluluk tarafında ise yalnızca PlayStation 4 detayına yer veriliyor. Yani, yeni konsol yalnızca PlayStation 4 oyunlarını destekleyecek.

Cevap bırakın