Bazı PlayStation 5 özellikleri gün yüzüne çıktı

0

Sony’nin en yeni oyun konsolunu 2020 yılının sonlarına doğru tanıtacağı biliniyor. PlayStation 5 için meraklı bekleyiş uzun bir süre daha devam edecek. Ancak, bu süre zarfında sık sık PS5 sızıntıları ile karşılaşacağız. Zaman zaman yapılan sızıntılarla birlikte PlayStation 5 özellikleri de netlik kazanıyor.

PlayStation 5 özellikleri nasıl olacak?

Bu soru yavaş yavaş cevap bulmaya başladı. PlayStation 4’ün yerine gelecek olan konsolun bazı teknik özellikleri sızdırıldı.

Sekiz çekirdekli Zen 2 mimarisi ve 2.000 MHz 36 özel Navi hesaplama birimine sahip GPU’lu bir işlemciyle gelecek olan konsol bellek konusunda da kardeşi PlayStation 4 Pro modelini ikiye katlayacak. PS5’te, PS4 Pro’ya göre 2 katı hızında çalışan GDDR6 bellek bizi karşılayacak.

Sızıntıya göre, Sony ailesinin en yeni konsolu saniyede 9.2 teraflop yapabiliyor. Rakibine baktığımızda Xbox Series X’te bunun 12.2 teraflop seviyesinde olduğunu görüyoruz.

Tabii sızdırılan bilgilerin şimdilik kesinlikle doğru olduğunu söyleyemeyiz. Ancak, doğru çıkarsa, Xbox Series X’in güç konusunda rakibinin bir adım önünde olacağı bir gerçek.

Başta da söylediğimiz gibi PlayStation 5, 2020 yılının sonlarında, sonbahar aylarında tanıtılacak. Şimdilik net bir tarih açıklanmış değil. Tarih yaklaştıkça fiyat ve teknik özellikler ile ilgili daha fazla bilginin ortaya çıkacak.

Cevap bırakın