Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  TeknolojiBazı iPad Pro’lar şarjı bittikten sonra açılmıyor

  Bazı iPad Pro’lar şarjı bittikten sonra açılmıyor

   

  Ekran_Resmi_2015-11-17_11_58_09

  Apple iPad Pro, 12.9 inçlik ekranı ile tablet kullanımına ayrı bir boyut getiren tüketici elektroniği örnekleri arasında. Şirketin CEO’su Tim Cook’un ‘iPad Pro’nun bilgisayar ihtiyacının yerini alacağı’ yönündeki oldukça iddialı açıklamaları da bu noktada önem taşıyor. Ancak bazı kullanıcıların bildirdiğine göre iPad Pro tamamen kusursuz değil, hatta oldukça önemli bir sorunu var…

  Bazı kullanıcıların dile getirdiği şikayetlerin buluştuğu ortak nokta, cihazın şarjının tamamen bittikten sonra bir daha açılmaması. Bu durumu cihazın şarjı bitince ölmesi olarak tanımlayan kullanıcılar, sorunu gerek Apple Destek Toplulukları gerekse forumlarda gündeme getirmeye devam ediyorlar. Şikayetin çözümü hakkında bildirilen ilk hamle ise iPar Pro’yu sıfırlamak, yani reset atmak. Elbette bunun sonucu olarak tabletteki kimi veriler geri getirilemeyecek şekilde yok oluyor.

  Resetlemenin dışında düşük amperli şarj cihazları ile pilinin doldurulmasının de denendiği ancak sonuç alınamadığı belirtiliyor. Apple tarafından ise konuya kayıtsız kalınmadığı bildiriliyor. Şirketin yetkili birimlerinin sorunun kaynağı için çalışmalarının devam ettiği belirtilirken, yine Apple tarafndan ilgili durumla karşılaşıldığı taktirde iTunes üzerinden resetleme gerçekleştirilmesi işleminin tavsiye edildiğini de belirtelim. iPad Pro’ya dair gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN