Bazı Apple hizmetlerinde kesinti yaşandı

0

appleDünyanın en değerli markalarından biri olan Apple, küresel teknoloji basınında gündeme, uzun zaman sonra farklı bir konuyla geldi. Söz konusu gelişme ne finansal göstergelerle ne de sürpriz bir mobil cihazla ilgiliydi; Apple’ın çok sayıda çevrimiçi hizmetinde, 4 Şubat 2016 tarihinde uzun süreli çökme yaşandı. Milyonlarca kullanıcı, Apple’ın popüler servislerine giriş yapamadılar. Apple tarafından herhangi bir detayın paylaşılmadığı durumun nedeninin bazı teknik sorunlara bağlı olabileceği düşünülüyor.

App Store da çöktü!

Apple’ın söz konusu çevrimiçi hizmetleri arasında iTunes Store, iOS ve Mac App Store ile Apple TV servisi vardı. Uzun süre içeriklere erişilemedi ve alışveriş de yapılmadı. Ayrıca iTunes Match, iBook Store gibi daha az popüler platformlar da söz konusu problemden etkilendi.

Young businesswoman looking at digital tablet

Henüz bir açıklama yok

Gerek Apple gerekse geliştiriciler nezdinde kaybın ne olduğu hakkında da bir veri paylaşılmış değil. Birkaç saat süren kesintinin alt ve üst servisleri kapsıyor oluşu bir tür geniş kapsamlı güncelleme ya da test ihtimalini doğururken bu gibi durumların daha çok büyük Apple etkinliklerinden önce olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Normale döndü

Öte yandan Apple’ın hizmetleri, 5 Şubat 2016 itibarıyla dünyanın birçok ülkesinde normale dönmüş durumda.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

Cevap bırakın