Bazı 2’si 1 arada bilgisayarlara Creators Update yüklenemiyor

0

2013-2014 tarihli 2’si 1 arada modellerine ve yine Windows 8’den 10’a geçiş yapılan 2’si 1 arada bilgisayarlara Windows 10’un en son güncellemesi maiyetindeki Creators Update’in yüklenemediği ortaya çıktı.

Söz konusu ilk nesil 2’si 1 arada bilgisayarlar, Intel Atom işlemcilere sahip. Windows 10’un sonraki güncellemelerinin tamamını alabilen bu işlemcili modeller, en yeni güncelleme olan Creators Update’ten ise yararlanamıyor. Belirtilen bu güncelleme, bilgisayarlara yüklenmek istendiğinde Windows 10’un üründe artık desteklenmediği ibaresi ekrana geliyor.

Bir öngörü olarak; güncellemenin yüklenmiyor olması, sonrasında çıkacak güvenlik güncellemelerinin de bilgisayarlara yüklenememesi anlamına gelebilir.

Acer’dan adım geldi, devamı da gelebilir…

Diğer yandan Acer’ın bu duruma yönelik hamlede bulunduğu kaydediliyor. Acer açıklamasına göre Microsoft ile uyumsuzluğun giderilmesi doğrultusunda çalışma yürütülmeye başlanmış durumda. Dolayısıyla Acer markalı 2013-2014 yılı 2’si 1 arada bilgisayarlar, kısa süre sonra Creators Update’e merhaba diyebilir. Diğer teknoloji şirketlerin de bu alanda devreye girip girmeyecekleri ise henüz netlik kazanmış değil.

En nihayetinde ise Creators Update, eski nesil donanımlarla uyumsuzluk yaşayan ilk önemli Windows 10 güncellemesi olarak kayıtlara geçiyor.

Teknoloji dünyasına dair dikkat çeken tüm gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın