Bayram Tatiline Çıkarken Yanınızda Olması Gereken 10 Teknolojik Cihaz/Aksesuar

0

Bayram tatiline şurada sayılı günler kaldı. Yavaştan hazırlıklar yapılmaya ve bavullar hazırlanmaya başladı. Eğer uzun bir tatil planlıyorsanız da yanınıza almayı unutacağınız en ufak cihaz veya bir kablo tatilinizi çok keyifsiz bir hale dönüştürebilir. O yüzden tatile giderken bavulunuzda veya aracınızda her zaman bulundurmanız gereken 10 teknolojik cihazın neler olduğunu sıralayacağım.

Bayram Tatiline Çıkarken Olmazsa Olmaz: Fotoğraf Makinesi 

Keyifli bir tatil anısı bırakmak için fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmamalısınız. Yedek pili, yedek hafıza kartı, şarj cihazı ve taşıma çantasını da yanınıza almalısınız. Eğer profesyonel fotoğrafçı değilseniz ve suya-toza dayanıklı hafif olan modelleri seçerseniz avantajınıza olacaktır.

Aksiyon Kamerası

Eğer tatilinizde ekstrem sporlar (Yamaç paraşütü, dalış, rafting, sörf vb.) yapıyorsanız yanınıza fotoğraf makinenize ek olarak darbeye, suya ve toza dayanıklı aksiyon kamerası da almalısınız. Böylece tatilinizde kayıt altına almak istediğiniz her anı ister video ister fotoğraf olarak kaydedebilirsiniz.

Bluetooth Kulaklık

Tatilde müzik dinlemek, araç kullanırken veya güneşlenirken kablolarla uğraşmadan çok daha konforlu telefon görüşmesi yapmanızı sağlayan bluetooth kulaklıklar teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girmeyi başardı. Gerek şarj kullanım sürelerinin uzunluğu gerekse ses kaliteleriyle tatilde yanınızdan ayırmamamız gereken cihazlar arasında yer alıyor.

Otomobil İçin Güvenlik Kamerası

Yola çıkacağınız aracınızın içinde bulunduracağınız araç için güvenlik kamerası ile hem dış trafiği kayıt altına alırken aracınız park halinde olsa bile olası bir sarsıntıda da şok sensörü sayesinde otomatik olarak kayıt yapmaya başlayabilir. Güvenliğiniz açısından aracınızda bulunması ciddi yararınıza olacaktır.

Powerbank

Artık telefonların şarj süreleri çok uzun süre gidiyor fakat tatilde video seyretmek gibi çok pil harcayan kullanım yaptığınızda yolda veya plajda şarj problemi yaşamamak için yanınıza mutlaka almanız gereken bir Powerbank mutlaka olmalı. Hem sadece cep telefonunuzda değil tablet, akıllı saat, aksiyon kamerası veya kablosuz höparlör gibi cihazları da hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz.

Taşınabilir Bluetooth Hoparlör

Tatil köyünde, sahilde ve benzer dış mekânlarda kullanabileceğiniz taşınabilir hoparlörler, müzik dinleme sürecinin kesintisiz devam etmesini mümkün kılıyor. Hatta satışa sunulan bazı modellerde müziğin ritmine göre ışıklar yanıp sönerken bazı modellerde ise suya ve toza dayanıklılık özelliği ön plana çıkmaktadır. Bluetooth hoparlörler bluetooth özelliği olan farklı bilgisayar, tablet veya telefonlara bağlanabilmektedir.

Buharlı El Ütüsü

Tatilde buruşan veya bavulda ütüsü bozulan kıyafetleriniz için en pratik çözüm sunan buharlı el ütüsünü bavulunuzda kesinlikle bulundurmanız gerekir. Her türlü kumaş üzerinde rahatlıkla kullanılabileceğiniz ütüyle giysilerinizi askısındayken bile çok kısa zaman içinde ütüleyebilirsiniz.

Tripod

Fotoğraf makineniz ve(ya) aksiyon kameranızla hatta cep telefonunuzla birlikte kullanabileceğiniz bir tripodu tatilde yanınızda bulundurmanız çok akıllıca olacaktır. Yabancı bir yerde fotoğraf çekecek birisini aramak yerine tripod kullanmak hem zaman hem de fotoğrafa sarsıntı olmayacağı için netlik kazandırır.

Telefon Şarj Cihazı ve USB Dönüştürücü Kablo

Telefon ve benzeri cihazlarınızı şarj etmek hem de bu cihazların USB bağlantısını sağlamak amacıyla yanınızda mutlaka olması gereken aksesuar parçalarıdır. Yanınıza almadan önce çalışıp çalışmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Akıllı Saat

Tatilde yanınızda olması gereken teknolojik bir cihaz da akıllı saatlerdir. Çünkü akıllı saatler normal bir saat gibi ekrana sahip ve içinde küçük bir bilgisayar bulunduran mobil cihazlardır. Akıllı saatler ile telefonunuza gelen bildirimleri alabilir, uyku durumunuzu takip edebilir, nabzınızı ölçebilir, günlük attığınız adımları sayabilir ve bazı uygulamaları açıp kapayabilirsiniz. 

Tüm bu sıraladığım teknolojik cihaz ve aksesuarları MediaMarkt Mağazaları ve https://www.mediamarkt.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. 

Cevap bırakın