Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürBayer ve Google Cloud’dan Yapay Zeka odaklı iş birliği

  Bayer ve Google Cloud’dan Yapay Zeka odaklı iş birliği

  Bayer ve Google Cloud, radyologları desteklemek için yapay zeka çözümleri geliştirmek amacıyla iş birliği yaptı. Bu ortaklık, radyoloji odaklı yapay zeka destekli sağlık hizmetleri uygulamalarının geliştirilmesini hızlandırarak tıbbi görüntüleme yazılımında yenilikçi çözümlerin önünü açmayı hedefliyor.

  Bayer ve Google Cloud, radyologları desteklemek ve hastalara daha iyi hizmet sunmak amacıyla yapay zeka çözümlerinin geliştirilmesi için güçlerini birleştirdi. İş birliği kapsamında Bayer, Google Cloud’un yapay zeka teknolojilerini, üretici yapay zekayı da içeren inovasyon platformunda kullanarak, radyoloji alanına odaklanan yapay zeka destekli sağlık hizmetleri uygulamalarını geliştirme sürecini hızlandıracak. Bu iş birliği, kurumların veri güvenliği standartlarına uyarak ölçeklenebilir ve uyumlu yapay zeka tabanlı tıbbi görüntüleme yazılım ürünleri geliştirme sürecini kolaylaştırmayı hedefliyor. Bu sayede, hastalara fayda sağlayacak çığır açıcı ve etkili çözümlerin piyasaya sunulması hızlandırılacak. İş birliği, tıbbi görüntüleme ve radyoloji alanlarında yapay zeka destekli inovasyonların önünü açmayı ve sağlık hizmetlerinde devrim niteliğinde değişiklikler getirmeyi amaçlıyor. Bayer ve Google Cloud, bu stratejik ortaklıkla birlikte sağlık hizmetlerinde yapay zekanın potansiyelini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor.

  Google Cloud CEO’su Thomas Kurian şu yorumları paylaştı: “Radyologlar ve diğer klinisyenler, günlük iş hacimlerinin yüksekliği nedeniyle tükenmişlikle karşı karşıya. Üretici yapay zeka, tekrarlı işlerin ele alınmasına yardımcı olarak ve devasa veri kümelerine içgörü getirerek değerli zamandan tasarruf edilmesini sağlayacak ve hasta sonuçları üzerinde olumlu bir etki yaratılmasına yardımcı olacak. Bayer, tanı alanının geleceğini şekillendirirken ve müşterilerinin hastalara daha doğru ve daha hızlı içgörüler sunmasına yardımcı olurken iş birliğimizin devam etmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.”

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN