Battletech çıkışını gerçekleştirdi

0

Battletech, 24 Nisan itibarıyla PC oyuncuları tarafından oynanabiliyor…

Yılın merakla beklenen bir diğer oyunu Battletech için bugün çıkış zamanı. Sadece PC için gelen oyun, ilk etapta dijital olarak indirilebiliyor. Tek oyunculu ve multiplayer olarak modlar sunan yapım, strateji ve aksiyon temelinde ilginç bir deneyim vaat ediyor.

Yayıncısı Paradox Interactive ve geliştiricisi Harebrained Schemes olan Battletech, yeni bir robotik savaş konusuyla geliyor. Uzayda geçen oyunun temelinde insanlar tarafından geliştirilerek kullanılan, rengine kadar özelleştirilebilir robotlarla düşmanların alt edilmesi yatıyor.

İnsanlar, robot üretiyor ve ardından da bunlarla keşifler başlıyor. Elbette bolca silah ve savaş eşliğinde. Fütüristik robot karakterlerle ilgi çekici savaş ortamlarında farklı bir deneyimi sunan oyunun içerisinde aşamalı olarak ilerleme, ilerledikçe karakteri geliştirme ve uzay araçlarının kullanımı gibi renkli öğeler de bulunuyor. Ayrıca savaşlarda alınan hasarlar üslere gelinerek onarılabiliyor. Bu sayede proaktif ve süreklilik dahilinde bir oyun serüveni söz konusu.

Yeni PC oyun Battletech’te diyaloglara ortak olunması da isteniyor. Diyaloglar arasında seçim yapılarak kararlar alınacak ve dolayısıyla oyundaki gidişat sürekli bir değişim dahilinde olacak.

Oyun dünyasında merak uyandıran yapımın son dönemin dikkate değer işlerinden biri olduğu belirtiliyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın