Battlefield 5’in rekabetçi oyun sisteminde yeni seviyeler geldi

0

20 Kasım 2018 tarihinde PC, Xbox One ve PlayStation 4 için piyasaya sürülen Battlefield 5, şu sıralar oynanışa dair güncellemeler ile meşgul. Yapımın geliştirici şirketi EA DICE, Battlefield 5 oyun modları sayesinde oyuna ilgisini kaybetmeyen oyuncu topluluğunu yeni rekabetçi sistem hakkında bilgilendirdi.

battlefield 5 oyun modları

Battlefield 5 oyun modları için planlananlar neler?

Birinci şahıs nişancı (FPS) yapımının dağıtımcısı olan EA Games cephesinden iki açıklama geldi. İlk açıklama, daha önce geleceği duyurulan 5 vs 5 modu ile alakalı. DICE firmasının kıdemli yapımcısı Ryan McArthur, üzerinde çalışılan rekabetçi 5 vs 5 modunun rafa kalktığını söyledi.

Kendisi adına daha fazla zaman ayrılmayacak olan ilgili mod özelinde konuşan McArthur, şunları söyledi:

“Bu modu geliştirmeye devam etmeme kararı, alınması zor bir karardı ancak sistem açıklarını yok etmek ve içerik üretmek için koyduğumuz hedeflere daha çabuk ulaşmak bizim için çok elzem. Bununla birlikte, Battlefield’da rekabetçi bir oyun deneyimi oluşturmaya devam edeceğiz.”

“Oyuncu kitlemizin içerisinde zaten rekabetçi oluşumların var olduğunu biliyoruz ve bu oluşumları destekleyecek özellikleri ortaya sunmak amacıyla ilgili kişilere yardımcı oluyoruz.Onlarla daha yakın bir şekilde çalışmak istiyoruz çünkü onların oyun deneyimlerini şekillendirebilecek olan oyun araçlarını geliştirmeyi arzuluyoruz.”

battlefield 5

“Bu şekilde, rekabetçi Battlefield V ruhunun bulunduğu yerleri daha iyi destekleyebiliriz. Yaptığımız karar değişikliği, bizi takip edenlerin seveceğini bildiğimiz yeni içerik projelerimizi onlara daha iyi bir şekilde sunmamızı ve bizi sevenlerin var olan bazı oyun modlarından daha yoğun bir şekilde keyif almasını sağlıyor.”

Ryan McArthur’un diğer açıklaması ise gelmesi beklenen yama 4.4‘ün içeriği ile alakalı. Yeni yama, Commo Rose sistemindeki bazı hataları ortadan kaldıracak ve oyun akışını bozan hitbox karışıklıklarını yok edecek. Buna ek olarak iki yeni harita daha yolda.

battlefield 5

Rank (sıralama) sistemini de değiştiren EA Games, azami seviye sınırını 50’den 500’e çekti. Bundan böyle 500 tane seviye oyunda yer alacak.

Cevap bırakın