Battlefield 1’e dev güncelleme!

0

Battlefield serisi, savaş oyunlarının adeta yıldızlarından. Uzun yıllardır Call of Duty ile sıkı bir rekabet içerisindeki serinin en son yapımı Battlefield 1 ise otoritelerin övgülerini alan, son derece gelişmiş bir savaş oyunu deneyimi vaat eden, iddialı yapımlardan. Tüm dünyada hatrı sayılır satış adetlerine ulaşan oyun için geliştirme çalışmaları da devam ediyor. Bu noktada yapım için PS4, Xbox One ve PC platform için 1.10 kod adını alan yeni bir güncelleme yayınlandı. Güncelleme, PS4’te 4.2 GB gibi oldukça büyük bir dosya boyutuyla geliyor, ancak şaşırmaya hazır olun, çünkü Xbox One güncellemesinin dosya boyutu tam 9.7 GB, PC ise 3.4 GB sevihyesinde. Dolayısıyla her üç platform için de kapsamlı yenilikler söz konusu.

Oyunda savaşların sonrasında en iyi kadronun öne çıkarıldığı yeni bir ekran ekleniyor. Bu sayede dikkat çekici takımlar ve rekabetin daha fazla artmasına ön ayak olunuyor. Hoş bir artı olduğunu belirtmemiz gerek.

Güncellemenin en fazla dikkat çeken yeniliği ise yeni harita. 1917 tarihli Nivelle Nights adını alan haritada oynamak için ise Premium Pass’e ihtiyacınız olacak.

Yeni harita, karanlıkta ve gece vaktinde gerçekleşecek son derece atmosferik bir savaş vaat ediyor. Çamur deryası ve hendeklerin içindeki hayatta kalma mücadelesi nabızları yükseltecek türden. Oyunda topçu ateşinin gökyüzünü aydınlatması sayesinde siperler açığa çıkıyor. Düşmanlarınızı alt etmeniz için daha fazla odaklanmanız ise olmazsa olmazlardan. Usta oyuncuların seveceği bir harita olacağına şüphe yok. Amatörler içinse aşılması zor dakikalar söz konusu olabilir.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın