Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerOyunBattleBit Remastered – Yeni nesil aksiyon

  BattleBit Remastered – Yeni nesil aksiyon

  Oyun dünyasında büyük yapımlar kadar küçük girişimlerin yarattı büyük etkileri de görebiliyoruz. Bu durumun son örneği olarak BattleBit Remastered yapımını gösterebiliriz.

  3 kişi tarafından geliştirilen oyun şu an oyun dünyasında büyük bir etki yaratmış durumda. Call of Duty ve Battlefield seven FPS meraklılarının ilgi duyduğu yapım görünüşünün ötesinde müthiş bir deneyim sunuyor.

  Bu oyunu başarılı yapan en önemli nokta rakiplerin başarısız ve bir yerden sonra eğlence barındırmayan oyunları son yıllarda piyasaya sürmüş olmaları diyebiliriz. Battlefield oyununu bir tek kişilik senaryo modu olmasına bakmaksızın çok severiz. Arkadaşlarla toplanıp gerçek bir savaş ortamı yaşatmasının verdiği hisse doyamadığımız için oynarız. Bu noktada rakip firmalar son yıllarda oyuncular için istenen bu heyecanı veremediği için eski popülaritesinden uzaklar diyebiliriz.

  Bu noktada tek kişilik senaryo modu sunmayan BattleBit Remastered örnek aldığı Battlefield oyununun izinden gidiyor. Grafik açısından Battlefield’ın Roblox gibi olanı diye yorum yapabileceğiniz oyun bu düzlemde beklenmediği kadar iyi bir oyuncu deneyimi sunuyor.

  Gerçekçi olmayan grafiklerine göre 32vs32’den başlayarak yukarı doğru giden oyuncu kapasiteli sunucuları, sınıfınızı ve silahınızı seçerek dahil olduğunuz aksiyonlar sizi AAA oyunlardan geride hissettirmiyor. Skor aldıkça size sunulan kozmetik seçenekler ve silahlara dair eklenti opsiyonları sizi oyuna bağlı tutuyor.

  Oyun genel olarak şu an daha yolun başında. Bu sebeple zaman içinde güncelleme alması, yeni özellikler kazanmasına açık olmalısınız. Şu an göreceğiniz hatalar yakın gelecekte muhtemelen hızla düzeltilecektir.

  Heyecanlı ortamına göre grafiksel açıdan Low Poly teknolojisi ile ortaya çıkartılan BattleBit Remastered ilk bakışta herkes tarafından oynanmaya müsait gibi durmayabilir. Bir Minecraft, Roblox gibi gözüken yapım göründüğünden çok daha fazlasını sunmayı amaçlıyor. Eğer bu önyargınız olmadan oyunun başına geçebilirseniz oldukça eğlenebileceğinizi söyleyebilirim.

  Grafiklerin Low Poly olması daha fazla insanın oynayabilmesine de imkan tanıyor. Düşük sistem gereksinimleri ile birlikte eğlenceye odaklanan bir durum mevcut.

  Oyun içinde 32vs32, 64vs64 ve 127vs127 ‘lik sunucular mevcut. Devasa savaş alanı deneyimini daha önce farklı oyunlarda yaşayan oyuncular için bir nimet bu oyuncu sayıları. Araçlar açısından baktığımızda da helikopterler, tanklar, deniz taşıtları ve APC gibi araçları oyun içinde kullanabiliyoruz.

  Dinamik gündüz ve gece oynanışı ile birlikte 19’dan fazla harita, 45’ten fazla özelleştirme seçeneği bulunan silah ile stratejik olarak verilecek güçlü bir mücadele masada yatıyor.

  6 farklı sınıf ile dahil olabildiğiniz bu savaş atmosferi herkese uygun gelmeyebilir. Sınıfların temel gereksinimi birbiri ile koordineli olarak oynaması gereken bir argüman iken, bu durumda kafasına göre oyuna dönüştüren oyuncular yüzünden haritaları kaybetmeniz çok olası bir senaryo. Yıllardır benzer oyunlarda yaşanılan bir durum. Tecrübeli ve stratejik ilerleyen yapımlara oranla çaylak sınıfından kafasına göre emir komuta bilinci olmayan oyuncular çok kolay yem olabilmekteler.

  MİNİMUM Sistem Gereksinimleri:

   • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
   • İşletim Sistemi: Windows 10 (x64) – Windows 11 (x64)
   • İşlemci: Intel Core i5-2310
   • Bellek: 6 GB RAM
   • Ekran Kartı: Geforce GTS 450 or equivalent or better
   • DirectX: Sürüm 11
   • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
   • Depolama: 2 GB kullanılabilir alan

  ÖNERİLEN Sistem Gereksinimleri:

   • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
   • İşletim Sistemi: Windows 10 (x64) – Windows 11 (x64)
   • İşlemci: Intel Core i5 4th Generation and above
   • Bellek: 8 GB RAM
   • Ekran Kartı: Geforce GTX 600 Series or equivalent or better
   • DirectX: Sürüm 11
   • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
   • Depolama: 2 GB kullanılabilir alan

  Fiyat etiketi olarak 180 TL ile satın alabileceğiniz yapımı arkadaşlarınızla dahil olabileceğiniz bir eğlence olarak düşünebilirsiniz. Battlefield oynamış ve o büyük atmosferli çatışmalarda keyif almış bir oyuncuysanız kaçırmamanız gereken bir deneyim sizi bekliyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN