Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımBambaşka bir kulaklık deneyimi! Huawei FreeClip incelemesi

  Bambaşka bir kulaklık deneyimi! Huawei FreeClip incelemesi

  Bambaşka bir kulaklık deneyimi! Huawei FreeClip incelemesi ile kafanızdaki tüm soruları siliyoruz! Bildiğiniz gibi Huawei, geçtiğimiz günlerde yeni kablosuz kulaklık modeli Huawei FreeClip’i tanıtmıştı. Biz de sizler için bu kulaklığı deneyimledik.

  2024 yılına hızlı bir başlangıç yapan Huawei, geçtiğimiz günlerde yeni kablosuz kulaklık modeli olan Huawei FreeClip’i tanıtmıştı. Giyilebilir teknoloji sektörüne fazlasıyla önem veren Çin merkezli teknoloji devi, bunu FreeClip ile bir kez daha ortaya koymuş durumda. İlginç bir tasarım çizgisine sahip olan cihaz, daha önce hiç görmediğimiz farklılıkta bir estetiğe sahip. Yani kulaklık görünüm itibariyle emsallerinden bariz şekilde ayrılmayı başarıyor. Bu farlılık işin ergonomi kısmına da olumlu anlamda katkı veriyor. Kulağınıza kolayca tutunan ve şık bir görünüme sahip olan Huawei FreeClip, tasarımı sayesinde sesin dışarıya çıkmasını da engellemiş oluyor. Siyah ve mor olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile tüketicilere sunulan cihaz, kutusundan şarj kutusuyla beraber çıkıyor. Cebe kolayca sığacak kadar küçük olan bu şarj kutusu, oldukça da hafif. Bu da taşıma anlamında herhangi bir zorluk yaşamayacağınız anlamına geliyor. Kutunun üzerine göz attığımızda, yan kısmında bir eşleştirme tuşunun olduğuna şahit oluyoruz. Bir de USB-C bağlantı noktasına ev sahipliği yapan bu şarj kutusu oldukça sade tasarlanmış ve başka herhangi bir detaya sahip değil.

  Huawei FreeClip, kulağa yerleştirildiğinde kulak kıkırdağına takılan bir küpeyi anımsatıyor. Sadece 5.7 gram ağırlığında olan cihaz, IP54 sertifikası sayesinde tere karşı da dayanıklı olduğunu kanıtlıyor. Ayrıca kulaklıklar sağ veya sol şeklinde birbirinden ayrılmıyor. Yani herhangi birini sol veya sağ kulağınızdan birine takabilirsiniz ki bu da kullanım deneyimi anlamında güzel bir esneklik sağlıyor. Kulaklığın kendi kulağınıza ne derece uygun olduğu konusu ise kafanızı kurcalamasın. Zira kulaklığın üzerinde bulunan n şeklindeki köprü, Ni-Ti şekil hafızalı alaşımı sayesinde her türlü kulak şekline uyum sağlıyor. Ayrıca kulaklıkta yer alan TPU malzeme, onun lekelere ve sararma tehlikesine karşı da oldukça dayanıklı olması anlamına geliyor.

  Bambaşka bir kulaklık deneyimi! Huawei FreeClip incelemesi

  Elbette Huawei FreeClip, sadece takdire şayan özelliklere sahip değil. Yani onun da eksik yanları elbette ki var. Bu eksikliklerin başında kulaklıkla müzik dinlerken aynı zamanda ortam sesini de alabiliyor oluşunuz. Aslında bu durum bir bakıma iyi bir şey zira ortamdan komple kopmanızı engelliyor. Ancak gürültülü alanlarda kulaklığın ortam sesini bu denli alışı sorun haline gelebilir.

  Gelelim müzik performansına. Huawei FreeClip, emsallerinden farklı olarak kulak içine oturmuyor. Bu da kulaklığın basları çok iyi verememesi gibi bir sonuca neden oluyor. Yine de buna karşın ortalama üzeri bir müzik deneyimi yaşayacağınız bir gerçek.

  Kulaklığın en önemli performans gösterdiği nokta ise telefon görüşmelerinde karşımıza çıkıyor. Karşı tarafın sesi berrak şekilde bize gelirken, bizim sesimiz de karşı tarafa net şekilde gidiyor. Ortam sesini karşı tarafa verme konusunda cimri davranan Huawei FreeClip, 2 adet rüzgar gürültüsü önleyici mikrofon ve VPU sensörü sayesinde bunları başarıyor. Ancak aynı başarı gürültü engelleme sisteminde söz konusu değil. Demin de ifade ettiğimiz gibi kulaklığı kullanırken ortam sesini duyabiliyoruz. Bu da cihazın sıra dışı tasarımının bir yansıması diyebiliriz.

  Huawei FreeClip, tek bir şarj ile 8 saate varan bir kullanım ömrü vadediyor. Bu da onun pil performansı konusunda bizlere önemli bir ip ucu veriyor. Üstelik buna şarj kutusunu da dahil ettiğimizde sürenin 36 saate kadar çıktığını söylemek mümkün. Bu da bir kulaklık için oldukça yeterli. Kulaklıkların tam şarj olma süresi 40 dakika civarında. Şarj kutusunun şarj olma süresi ise kablolu olarak yaklaşık 1 saat.

  Huawei FreeClip, dokunmatik yüzeyi sayesinde kolay bir kullanım sunuyor. Cihazın her noktası aynı dokunma hassasiyetine sahip ve bu sayede tek dokunmayla komut verebiliyorsunuz. Bir şarkıyı durdurmak, aramayı cevaplamak veya sonlandırmak için yapmanız gereken tek şey, çift şekilde dokunmak.3 dokunuşsa şarkılar arasında geçiş yapmanıza imkan sağlayacaktır. Ayrıca kulaklığı kullanırken z Huawei’nin “AI Life” uygulamasını yüklemeyi unutmamalısınız.

  Kulaklık şu anda online mağazalar üzerinden ortalama olarak 4.999,000 TL‘ye satılıyor. Bu fiyat emsalleriyle kıyaslandığında oldukça makul. Kulaklık hakkındaki deneyimlerimiz, cihazın fiyatının hakkını vereceğini ortaya koyuyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN