Balık tutma drone’u PowerVision

0

powervision-fishing-robot

Balıkçılık dünyanın birçok ülkesinde son derece yaygın. Gerek iş, gerekse hobi amaçlı olarak tercih ediliyor ve son derece temel bir dizi prensibe dayanıyor; Özünde balığın yoğun olduğu bölgelerde avlanmak yatıyor. Ancak bazı teknoloji şirketlerine göre konuyu çok daha teknolojik boyutlarıyla ele almak da mümkün. ABD’de tanıtılan PowerRay tarafından geliştirilen PowerVision adlı aygıt, balık tutma ve mobil teknolojinin ilginç bir harmanı adeta.

Suyun altında 30 metre derinlikte çalışabilen PowerVision, güçlü izolasyon yapısıyla güvenle hareket edebiliyor. Elbette kontrolün kullanıcıda olduğu bir sistem söz konusu. Bir kabloyla bağlı şekilde yönetilmesi gerekiyor. Amaç ise suyun derinliklerindeki canlıların görülebilmesi ve böylelikle balıkların nerede kümelendiğini tespit etmek şeklinde.

4K çözünürlüklü görüntü aktarımı sağlayabilen drone, bu sayede detaylı bir su altı kamerası vazifesi görüyor. Çarpıcı özellikleri arasında taşıdığı mavi LED ışık sayesinde canlıları etrafında toplamak ve hatta ekstra bir aparat yardımıyla balıkların tutulabilmesine imkan tanımak da bulunuyor. Bu ilginç fikrin daha da ilgi çekici yönleri de var,PowerVision’ın geliştiricileri aygıtın VR gözlüklerle de yönetilebileceğini kaydediyorlar. Kullanıcının kafa hareketlerine göre hareket edebilen drone’un hazır olduğu belirtiliyor.

Son derece farklı bir fikirden yola çıkan balık tutma drone’u, aynı zamanda suyun altını keşif için de ideal.

PowerRay’in önümüzdeki aylarda satışlarına başlanması bekleniyor.

Cevap bırakın