Babalar İçin Bebek Uygulamaları

0

      İlk kez baba olanlar için bebek ile ilgilenmek, eşine yardımcı olmak ilk zamanlarda zor gelebilir. Baba olmanın zorluğu yanında, tamamen anne ve babasına bağımlı olarak yaşayan yeni bir bireyin sorumluluğunu almak ilk zamanlarda biraz korkutucu gelebilir.

      Babalar için bebek uygulamaları konusundaki bu yazım, ilk kez baba olmuş birisinin ilk zamanlarda yaşayabileceği sorunların akıllı telefonunda kullanacağı uygulamalar ile bir nebze de olsa hafiflemesine yardımcı olacaktır. Bu uygulamalar; bebek bakımı, bebek bezi değiştirme, yemek yedirme, zamanla değişimleri vb. gibi konularda yardım sağlayabilir.

      Şimdi ilk kez bebek sahibi olmuş babalara yardımcı olabileceğini düşündüğüm akıllı telefon uygulamalarını ayrıntılı incelemeye başlayalım.

Quick Tips for New Dads

 

      Bu uygulama sadece babalar için düşünülmüş ve internette farklı sitelerde bulunan bebek bakımı konusundaki ipuçlarını aynı ortamda bulundurmakta. Uygulamada bebek bezi değiştirme, banyo yaptırma, günlük bebek aktiviteleri gibi toplamda 250 den fazla ipucu bulunuyor. Uygulamanın dezavantajları arasında sadece iOS ortamları için kullanılabildiğini söylemeliyim.

Baby Manager

      Babalar için bebek bakımı, çok fazla bilginin ilk günden itibaren takip edilmesi anlamına gelir. Bebeğin beslendiği andan itibaren, ne kadar sürede ne kadar büyüdüğüne kadar gibi bilgilerin kaydedildiği bir ortam olan bu uygulamada, bazı standart özellikler ücretsiz olarak sunulmaktadır. Baby Manager uygulaması ile bebeğin ne zaman ne kadar yediğini, ne kadar uyuduğunu, hangi zamanda kaç kilo olduğunu ve bebek bezi kullanım sayı ve sıklığı gibi konuları geçmişe yönelik takip edebilirsiniz. Bu bilgiler bebeği doktora götürdüğünüzde doktorun ilk soracağı konuların başında gelir. Uygulamanın iyi olarak ifade edebileceğimiz bazı özelliklerinin kullanılabilmesi için satın alınması gerekir.

 Tiny Beans

      Tiny Beans servisi, bebeğinizin doğumundan itibaren çekilen fotoğraflarını paylaşabileceğiniz internet tabanlı bir uygulamadır. Bu uygulama ile çekilen fotoğrafları düzenleyebilir, koleksiyon oluşturabilir, fotoğraflara açıklamalar ekleyip kimlerin görebileceğini ayarlayabilirsiniz. Uygulama ile paylaştığınız fotoğraflara aileniz ya da arkadaşlarınızdan gelen bildirimleri görebilirsiniz. Ayrıca, hangi fotoğrafın kimler tarafından görülebileceğini de kontrol etme şansına sahipsiniz. Uygulamanın ücretsiz sürümü ile birlikte premium üyeliği de bulunmakta.

 Baby Monitor 3G

      Bebek uyurken bir göz atmak, odadan gelebilecek sesleri dinleme konusunda piyasada bulunan cihazlar maliyetli olabilir. Baby Minitor 3D, evdeki eski akıllı telefon ya da tabletleri bir bebek monitörüne dönüştürmek için kullanılır. Bu uygulama ile, kullanılan akıllı cihazların ses ve görüntü sistemleri kullanılarak, bebeğin durumu hakkında anlık bilgi alınabilir. Uygulama kullanılırken yüklü olan cihaz ile kullanılan cihazın aynı wi-fi ağında olmasına dikkat edilmelidir. Eğer istenirse bu uygulama ile 3G ağı üzerinden, uzaktan da bebeğin kontrolü sağlanabilir.

      Yazıda kullanılan imajlar ilgili uygulamaların web sayfalarından alınmıştır. Uygulamalar ilgili firmaların ticari markalarıdır.

      Twitter takip için @salihertugrul

Babalar İçin Bebek Uygulamaları

Cevap bırakın